Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Ya, Ya, Ya będzie Andaluzja ( i Gibraltar)    słoneczny dzień w Gibraltarze

słoneczny dzień w Gibraltarze

Gibraltar
Gibraltar, Gibraltar

rankiem po śniadanku w hotelu jedziemy do La Linea de Concepcion. Kolejny parking podziemny (i płatny) na którym zostawiamy auto.
Zaraz obok jest granica. Przekraczamy ją pieszo machając strażnikom dowodem osobistym.
Już po angielskiej stronie mnóstwo naganiaczy, którzy proponują nam auto z objazdem. Pierwszy za 2 h chc od osoby 25 Euro. To idziemy dalej. Następny już tylko po 15 E/osoba.
Bierzemy faceta.
Dowiaduje się, że jesteśmy polakami więc najpierw zawozi nas pod pomnik- śmigło gen. W. Sikorskiego.
Następnie punkt widokowy na samym końcu cypelka skąd widać Maroko odległe o 14 km.

Wjeżdżamy na górę. W cenie ww. mamy bilety do groty. Zwiedzamy.
Potem kierowca zawozi nas do tunelu. (Wszystko w tych 15E/os.)
Przed wejęsciem do tunelu słynne gibraltarskie magoty (małpy).
Tunel tylko częściowo udostępniony do zwiedzania. Podobna tak naprawdę ma 70 km. My zwiedzamy z tego jakieś 1500m / w 1 stronę.

Około 11.00 jest już jakieś 20C.

Wracając do Hiszpanii, pan zatrzymuje nas przed bramką. Właśnie ląduje mały samolocik.

Około 18.30 docieramy do Sewilli.
Z parkowaniem auta tu jest dopiero problem. Uliczki jednokierunkowe. Jeździsz, jeżdzisz i nigdzie miejsca do parkowania.
W końcu znajdujemy kolejny parking podziemny.
Co będzie nas słono kosztował.
Spotykamy znów Malwę i idziemy do apartamentu przy Alameda de Hercules. Zaraz na początku, albo końcu zależy jak patrzec- placu o tej samej nazwie.

zula - 2013-01-30 18:55
...gratuluję - jest 48 !!!!!

jowa31
jowa31 - 2013-01-30 19:01
dzięki Zula, na następne 0,5% poczekamy pewnie do końca marca

hop
hop - 2013-01-30 19:15
20 stopni?
u nas jutro zapowiadaja 120 km/h
i sztorm 12 w skali B
nie ma sprawiedliwosci na swiecie

zula - 2013-01-30 19:21
...myśle ,że nie ! - dodałam komentarz do miejsca "Betlejem" więc w marcu będzie 50 !!!
a co to za plany ???

mirka66 - 2013-02-11 12:45
Gibraltar-ciekawe i piekne miejsce.

jowa31
Jolanta W.