Geoblog.pl    jowa31    Podróże    na koniec świata -RAROTONGA (Wyspy Cooka) - jowa wymiata    Sydney na szybko
2018

Sydney na szybko

Australia
Australia, Sydney

tak szybko, że nawet na Manly promem zdążyliśmy popłynąć.
Dobra wiadomość jest taka, że nasze bagaże z Dusseldorfu poleciały bezpośrednio na Rarotonga, więc jeden wydatek mniej.
Zaczeliśmy od zakupu karty Opal, za 20 dolców. Wyjeździliśmy je. Po przekroczeniu 15 dziennie jeździ się za darmo.
Najpierw autobusem 400 podjechaliśmy do stacji Mascot, a stamtąd 5 przystanków pod operę.

Dzięki temu promem do Manly i operę mogliśmy obejrzeć od strony wody.
Teraz muszę kończyć bo zaraz lecimy do celu. WI FI na lotnisku darmowe.
Z tym, że w gratisie przez Auckland.

hop - 2018-02-02 10:27
I tak lepiej niż z miedzylądowaniem na Tasmani

zula - 2018-02-02 10:53
Super...kto nie był zobaczył COŚ!
:-)

hop - 2018-02-02 12:38
Jak już tam dolecicie to będziecie miały czas jak na Hawajach
P.S.
Moja wyszukiwarka czasu na świecie w telefonie samsunga pokazuje, że nie znaleziono miasta Rarotonga :)

hope
hope - 2018-02-02 12:40
Czyli minus 10
Jak temperatura za Starej Polski

hop - 2018-02-03 14:00
Ponieważ po podrózniczkach ślad słuch zaginąła a ślad urywa się w Sydney to jak ustaliła naładniejsza pani kontroler ruchu w tej części Europy czyli Mala :Google Flightradar pokazują, że ich lot wylądował o czasie na RAR, a nawet kilka minut przed czasem
Z drugiej strony flightradar nie pokazuje, że mieli międzylądowanie w Auckland

hop - 2018-02-04 10:27
chyba trzeba odłożyć w czasie ewentualną zbiórkę pieniędzy w necie gdyż przyszedł właśnie sms wskazujący na okoliczność,że wyprawa wcale nie zagineła tylko : "Telefon nie dziala. Smsy nie wychodza ani nie przychodza.wszystko ok."

zula - 2018-02-04 17:32
Uf...i to jest już dobra wiadomość!
Dzięki Hop !

magdah
magdah - 2018-02-06 18:49
W zasadzie mogłyby przesyłać sygnały dymne.

hop - 2018-02-06 21:23
->MAGDACH :potencjał i zapasy mają

hop - 2018-02-07 05:49
Jak wynika z planu wyprawy przedstawionego przez kierownik Jolantę od dnia 9.02 / CZYLI 10.02 według naszych dat /wycieczka ma zameldować sie w hotelu :
Kiikii Inn

hop - 2018-02-07 05:55
Kiikii Inn

hop - 2018-02-07 05:57
wi fi ma być free
Jest wiec szansa na info /o ile zadziała niesforny laptop/ temacie : "co robią utracjuszki"
W przypadku dalszego braku wieści wrócić trzeba do pomysłu NARODOWEJ ZBIÓRKI FUNDUSZY NA AKCJĘ POSZUKIWAWCZĄ ;)

hop - 2018-02-07 09:12
gdyby przyszło wam do tych podróżniczych głów aby marudzić na pogode to powiem wam,że gdy dzisiaj rano jechałem rowerem na basen to było minus 11....ech

zula - 2018-02-07 14:14
I jak miło gdy u mnie piękne słońce oraz plus 2 stopnie...
Mamy więc opowieść jaka tam pogoda w Polsce gdy jowa31 nurkuje i pływa w wielkich wodach!
Może z telefony choć jedno zdanie napiszę... proszę...czekamy z niecierpliwością!
Pozdrawiam

Mala
Mala - 2018-02-08 12:40
Ciekawe czy mają tam pączki...

Czekamy na jakieś info :) i ile Jola będzie miała do uzupełniania bloga, hoho!

zula - 2018-02-10 05:16
I co ?
Nie ma żadnych wieści...
My się tutaj w Polsce martwimy a Wy macie wakacje ,że ho..ho...
Pozdrawiam

3.alkohol i słońce uniemożliwiają im obsługę urządzeń mobilnych

OBSTAWIAM TRÓJECZKĘ :)

hop - 2018-02-11 05:45
Jeszcze ciepłe wiadomosci:

Na Wyspach Cooka w ogóle nie mają sieci T-Mobile.Na pocieszenie Orange tez nie odbiera. Jest tylko Plus ale słabo się działa.M kupila trochę internetu za 10 dolców / chyba 500 bajtów /.
Klimat - taki jak opisują foldery ale foldery kłamią bo tam nigdzie nie ma darmowego wif.

Ogólnie są zadowolone. Piękna zieloność. Piękny ocean z plażami i z piękną wodą.

Oczywiście drogo jak -bez żadnego uzasadnienia. Mała woda 2,80. Obiad na targu 13 do 16 dolców. /dolar ichniejszy to ok.2,5 zl./

Ponoć duza dziura ozonowa.Wymagany filtr 50 do opalania.

No i piwo drogie, czysta za 35 dolców litr najtańsza.

jowa31
jowa31 - 2018-02-11 06:30
faktycznie, w drodze do Rrotonga nie było międzylądowania w Auckland; zmyliły mnie tablice informacyjne na lotnisku w Sydnay

jowa31
Jolanta W.