Geoblog.pl    jowa31    Podróże    jakby było czegoś mało, słoneczka- w styczniu- nam się zachciało!    BAs du Fort
2020

BAs du Fort

Gwadelupa
Gwadelupa, Bas du Fort

gdzie nie spojrzysz tam woda.
Na końcu półwyspu szkoła dla malych wodniaków, klub tenisowy.

Korzystając z faktu posiadania auta ruszyliśmy około 10.30. Częściowo drogą N4 do St. Anny i St. Franciszka, aż do końca półwyspu.
Po drodze oczywiście sprawdziliśmy kilka plaż, a w tym tę w St. Felix, ktora jest schowana za małym portem rybackim. Przed portem jest miejsce, gdzie ryby czyszczą i sprzedają.

Na końcu półwyspu widoczki są malownicze. Z prawej strony wzniesienie, a na nim wielki krzyż. U podstawy tego wzniesienia kilka skał, o które rozbija się woda. A dojście do nich i wzniesienia przez zatokę przy której mnóstwo piasku.

Także z drugiej strony piękna, piaszczysta zatoka.
Woda czysta bo bezpośredni dostęp do Oceanu.

Na zakończenie wycieczki "wjazd" do sklepu w St. Anna. Wcześniej zaliczyliśmy kawkę i kanapkę.

CENY
0,5 e - widokówka,
2-3 euro 1 kg bananów, podobnie pomidory od 2 do 4 e - 1 kg

Hop
Hop - 2020-01-08 15:41
To prawie jak u mnie na Krzywej

zula - 2020-01-08 16:03
Jowa31
Jeżeli się nie pomyliłam w czytaniu wszystkich podróży to wynika ,że to Twój NOWY KRAJ
...prawda to ?

mamaMa
mamaMa - 2020-01-08 16:31
Woda! Korzystajcie z przyjemnosci!

jowa31
jowa31 - 2020-01-09 13:20
mamaMa - korzystamy i dalej korzystać będziemy, tym bardziej, ze przy 29C, w powietrzu, woda przyjemnie chłodna

Zula- chyba Gwadelupę już miałam, gdy byłam w francuskiej części St. Martin

Jurek
Jurek - 2020-01-09 17:33
Jak w czerwcu w Ustce czy Łebie jest 29 stopni to woda też jest przyjemnie zimna. Czyli to samo co u nas. Czy są piękniejsze plaże niż w Polsce ?
Chyba nie. Ha,ha,ha

jowa31