Geoblog.pl    jowa31    Podróże    P jak Peru i B jak Boliwia czyli Hola Jola!!!    Cusco -dzien ostatni

Cusco -dzien ostatni

Peru
Peru, Cusco

Dziewczyny wrocily wczoraj z Machu Pichcu dopiero o 22.40. Juz sie zaczelam niepokoic o nie. Przyczyna tak poznego powrotu byly jakies kamienie na drodze. Zanim je usunieto ich minivan stal i czekal okolo godziny.
Przyjelam je po staropolsku czyli...

Ja natomiast polazilam rano po Pisacu. Nieozekiwanie zrobilam zakupy. Zaczelo sie od tego, ze zajrzalam do sklepu z bizuteria.
Ogladalam kolczyki, srebrne. Pani zawolala za nie 125S, a poniewaz niespecjalnie zalezalo mi na zakupie zaczelam wychodzic ze sklepu.
W rezultacie kupilam kolczyki o wadze 4,2g za 65 soli, a do tego pierscionek w tym samym stylu. Cena tego ostatniego zjechala z 70s do 35.
Wyszlam z zakupami, bez soli (!!!) i pobieglam do sklepu, w ktorym juz w niedziele wymienialysmy dolary, gdyz nnie mialam nawet na powrot do Cusco. Bez problemu dokonalam wymiany. Pochodzilam po Pisac, spojralam z dolu na terasy, ktore zaliczylam 4 lata temu, zaczynajac od gory i schodzac na dol.

Minivanem, za 3,50S wrocilam do Cusco. Na przystanku spotkalam pare Polakow zamieszkalych w Anglii. Jechalismy razem wiec wymienilismy doswiadczenia, gdyz oni wybierali sie do Boliwii.

Po powrocie do Cusco zaszlam do naszego hostelu, aby zostawic zakupy i ...w miasto.
Wykorzystalam swoj boleto turistico i zwidzilam 3 muzea. Dwa z nich miescza sie blisko Plaza de Armas i warto je zobaczyc chocby z uwagi na to, ze mieszcza sie w domach kolonialnych.
Potem na hali z pamiatkami, ktora znajduje sie przy Av. De Sol zjadlam rosol. Swietny , smakowal jak polski, z wkladka w postaci gotowanej palki z kurczaka. Do tego byla mini salatka. Wszystko za 7 S.

Dzis, przed chwila, wydrukowalam nasze bording karty na powrot z Londynu do Gdanska.
W niedziele, w biurze Star Peru dostalysmy potwiedzenie jutrzejszego lotu z cUsco do Limy. Czyli Star Peru przejela nas od LC Peru.

To pewnie moj ostatni wpis z wyjazdu, bo jutro w Limie nie bedzie juz pewnie czasu, a potem odwrot. Wpisy i fotki obiecuje uzupelnic po powrocie do Polski. Ladujemy w Gdansku o 20.25 w sobote. To pewnie w poniedzialek, wtorek uzupelnie.

zula - 2013-05-08 18:01
Spokojnego lotu , dobrej przesiadki w Londynie i ...powitania w Gdańsku :)
Odpoczynku a potem do pracy nad blogiem.
Bardzo dziękuję za wędrówkę po Peru i Boliwii,
(nogi mnie nie bolały) zobaczyłam wiele .

Mala
Mala - 2013-05-08 18:12
Już wracacie?! Już koniec?! Ehhhh, szczęśliwego powrotu! ;-)

hop - 2013-05-08 20:02
oj mala mala..ladnie sledzilas program wycieczki...2 x ładnie

hop - 2013-05-08 20:04
troszke mnie znięchceca ta wiadomośc o mini porcjach zywieniowych..jak tu przezyc..jedna pałka z kuraka w zupce..mini sałatka..czy to nie jadło aby dla krasnoludków?

hop - 2013-05-09 20:26
juz sa w LIMIE

hop - 2013-05-11 05:36
no i doleciały do Madrytu

Mala
Mala - 2013-05-11 22:14
Juz w PL?! :-)

hop - 2013-05-12 19:15
NO!PANI KIEROWNIK.....odespana?to prosimy o zdjecia....

andrea
andrea - 2013-05-12 21:42
...nie ma zdjęć :-(

zula - 2013-05-15 05:21
Dziekuję są zdjęcia !!!!!!!!!!!! :)

jowa31
Jolanta W.