Geoblog.pl    jowa31    Podróże    P jak Peru i B jak Boliwia czyli Hola Jola!!!    odwrót czyli Lima na szybko

odwrót czyli Lima na szybko

Peru
Peru, Lima

7.30 jesteśmy po ostatnim śniadaniu w Cuzco i wychodzimy na ulicę, aby złapac taxi. Pierwszy kierowca, który kogoś przywiózł chce 15S. Olewamy go. My, ale nie policjantka, która zauważyła, że zatrzymal się w niedozwolonym miejscu. Ta ostatnia wlepia mu mandat. No i dobrze, po co taki chciwy. Wychodzimy na róg, gdzie nie ma zakazu postoju. Zagaduje nas kierowca, który na odwieczne pytanie ile do lotniska wymienia kwotę 10S. OK.
Jedziemy. Tam odprawa bagaży, papierosek i przechodzimy dalej. Czekamy na samolot firmy Star Peru. Małe opóźnienie, wylatujemy o 10.15.

Około 11.30 jesteśmy na lotnisku w Limie.
Tu to jest dopiero mafia taksówkarzy. Do centrum-starego- Limy nie chcą jechac za mniej niż 40S.
Na dodatek gdy mówię im nazwę hotelu zaczynają się wymądrzac i stwierdzają, że to niedobry hotel. Te dobre są wg. nich w Miraflores. Oczywiście, wg. nich taxi stojące za bramą lotniska też są złe i niebezpieczne.
Jeszcze tego brakowało, aby taksiarze mówili mi gdzie mam jechac.
W końcu jeden się wyłamuje, opuszcza z ceny do 35S.
Jedziemy do Gran Hotelu na Av. Abancay. Hotel dobrze położony, do Plaza de Armas i centrum blisko. Ładny, ale zaniedbany dom kolonialny z 2 dziedzińcami, fontanną. Woda nie ciepła ale gorąca.

Szybkie zwiedzanie Limy; Plaza de Armas z katedrą, fontanną, Pałacem Prezydenckim, Monastyr św. Franciszka z niezwykłym sklepieniem. Zahaczamy o halę targową, chińską dzielnicę, park nad rzeką, deptak.
W pobliżu Plaza de Armas sklepy z pamiątkami, a także ręcznie szytymi butami. M.in. kowbojki w różnych skórach i kolorach od 400S w górę.

Kilka godzin szybko mija. idziemy spac, bo jutro wylot do Europy

CENY
80S -pok.3 os. z łazienką
4-7 S - paczka papierosów (20szt.), w zależności od miejsca zakupu
od 2,50S do 3,50 - 0,5 l piwa miejscowego w puszce w markecie przy ul.Cuzco
od 0,20 do 0,40 S - bułki
150 S - damskie buty w sklepie Ecco

zula - 2013-05-15 06:22
Finał z oglądania zdjęć jest taki , że chcę jechać do Peru ...i jeszcze dalej !
W dzisiejszy poranek miałam wielką fotograficzną ucztę - dziękuję za szybkość na blogu(umieszczenie zdjęć).
Podziwiam Waszą Trójkę, podziwiam kierownika wyjazdu - BRAWO !!!
Życzę kolejnej wyprawy ...bo lubie czytać i patrzeć na zdjęcia z podróży.
Może będzie "53"?...ciekawe !
pozdrawiam

Mala
Mala - 2013-05-15 10:46
Ojjj, ja pamiętam dokładnie stado dzikich taksówkarzy w Limie te 4 lata temu!

Mala
Mala - 2013-05-15 10:50
Hahaha! A Marzena czapkę z niedzwiedzia kupiła? :P

hop
hop - 2013-05-15 20:54
to nie czapka..m sie nie uczesała z rańca

hop
hop - 2013-05-15 20:55
dla zuli: zapraszamy w listopadzie:Nowa Zelandia hihihihihi oj bedzie sie działo

jowa31
jowa31 - 2013-05-16 22:00
tak, w listopadzie Nowa Zelandia, 1 dzień w Sydney i Hong Kong w tranzycie. Na deser 3 dni w Barcelonie!
Jakby nie patrzeć dojdą 3 państwa. Tylko jak ja do tej jesieni bez wyjazdu mam doczekać?

zula - 2013-05-16 22:10
Nie dasz rady usiedzieć - znam to uczucie!
Nowa Zelandia- "byłam" lecz polecę jeszcze raz:))). W Sydney - także byłam!...gorzej z tym Hong Kong w tranzycie ale do listopada poczytam na geoblog.pl i wówczas napiszę"byłam tam" !
To w listopadzie będzie "55"...oczywiscie państw!
Pozdrawiam uczestników wyprawy do NZ i tych co będą uzupełniać wpisy komentarzami i wiadomościami ...;)

Falklanda
Falklanda - 2013-05-16 23:40
Jedna z lecących do NZ prowadzi też geobloga, ale nie jest tak skrupulatna i cierpliwa w jego uzupełnianiu jak jowa31 ! :)

jowa31
Jolanta W.