Geoblog.pl    jowa31    Podróże    NZ czyli Nowa Zelandia albo ... i nie nowa    już za 2 tyg. plecaki bierzemy i jedziemy... na początek do Berlina, to tam się trasa na dobre (i złe) zaczyna

Polska, Gorzów Wielkopolski

Bilety na loty z British Air nabyte kilka miesięcy temu, gdy była promocja, którą wyłapałam na Fly4Free.
Początkowo miałyśmy leciec we trzy: 2 razy M jak Marzena i Malwa, no i ja co jest chyba oczywiste.
Dzień lub 2 potem okazało się, że Malwy przyjaciółka- Paulina też zainteresowana. (P. mnie fascynuje bo chyba nigdy się dziwic nie przestanę jak laska może studiować fizykę jądrową! (bez podtekstów).
P. po otrzymaniu wskazówek zakupiła bilet (co nie było wcale takie oczywiste bo trzeba było poszukać najtańsze ceny i doszlusować je do dat).
Bilet obejmuje trasę: Barcelona-Londyn- Hong Kong (4,5h na lotnisku)- Auckland. Powrót jest fajniejszy bo: Auckland-Sydney (pobyt 21h)- Singapur (tylko nabranie paliwa) - Londyn (2h) - Barcelona. Wylot 18.11.2013, a powrót na tej trasie do B. w dniu 05.12.13r.

Później skorzystałam z promocji Lufthansy, tym razem trasa Berlin- Barcelona-Berlin.
Lecimy 17.11.13r., a wracamy 08.12.13r.
Na Tegel moim autem. Tam skorzystam z długoterminowego, w miarę taniego parkingu z dowozem na lotnisko.

Ponieważ większośc interesujących krajobrazów jest (podobno) na wyspie południowej, więc kolejny lot.
Z Auckland do Christchurch. Z liniami Jetstar zajmie to nam 1h25 minut. W Christchurch, 21 listopada br bierzemy auto z wypożyczalni ACE Rental cars na 8 dni i...w drogę. (auto zarezerwowane przez internet)
Auto oddajemy 29.11.13r. w Picton, na przystani promowej, wsiadamy na statek i sru przez cieśninę do Wellington- wyspa PN.

Co dalej zobaczymy!!!

KOSZTY
bilet lotniczy British Air - 2440zł
bilet Lufthansy -berlin_Barcelona-Berlin - 107 Euro/osoba =ok.450zł

Menia
Menia - 2013-11-16 22:56
oooo! p. Wojtek jeszcze nie skomentował???

zula - 2013-11-17 07:14
Powodzenia w trasie i spokojnych lotów!,
pozdrawiam

Menia
Menia - 2013-11-17 16:48
Pomyślnych wiatrów,..

hop
hop - 2013-11-17 21:13
juz sie poprawiam.ale chwilowo korzystałem z dobrodziejstwa wolnej chaty

hop
hop - 2013-11-17 21:15
a do tych jąder fizycznych Pauliny czy tez jej fizyki jądrowej to my tu jeszcze prosze państwa nie jeden raz wrócimy hehehehe

jowa31
Jolanta W.