Geoblog.pl    jowa31    Podróże    NZ czyli Nowa Zelandia albo ... i nie nowa    Tongariro Alpine Crossing czyli 18km wzięte z marszu

Tongariro Alpine Crossing czyli 18km wzięte z marszu

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Taupo

Oj, ciężko było!!! Ale zrobiłyśmy z Marzeną te ponad 18 km. W pewnym momencie przy czerwonym kraterze wiatr tak dawał, że miałyśmy wrażenie, że za chwilę zdmuchnie nas wprost do czerwonego krateru.
Potem były 3 piękne jeziora o trzech kolorach . Do tego zapach siarki unosząccej się z wulkanów, które nadal są aktywne.
Jednak najgorszy i najdłuższy odcinek do przebycia, a przy tym najnudniejszy to zejscie. Właściwie jego ostatnie km, gdy byłyśmy w kolejnym lasu deszczowym.
A nóżki, zwłaszcza kolanka przy tak długim zejściu to już do dupki wchodziły.
Łączny czas od startu do podejscie- zejścia na parking to od 10.30 do 16.30.
Jak na ok.18 km w wietrze to chyba nieźle.

Potem jakieś 60 km i jesteśmy w Taupo nad jeziorem o tej samej nazwie.
Pan z motelu jak nas zobaczył od razu zaproponował lepszy, czytaj droższy pokój, za 125 NZ$.
Grzecznie podziękowałyśmy i skończyłyśmy na pokoju dla bandy czworga za 68 NZ$.

Potem jeszcze na chwilę do centrum na pitę do Pita Pit!
O jak ładnie brzmi, a duża porcja to jedyne 11,50 NZ$.

hop - 2013-12-01 10:43
pierwsza mysl to byla taka jak zaczalem czytac ze zrobilyscie 18 ...butelek czegos...ale widze ze wy czasem tez turystyke uprawiacie

zula - 2013-12-01 12:02
Zdjęcia piękne !
Wędrówka trudna ale warto było ...

hop - 2013-12-02 11:08
z całą moja obiektywna odpowiedzialnością czytelnika tego bloga muszę stwierdzić ,że:
JOLA NIE JEST UZALEŻNIONA OD INTERNETU
p.s.
ale znam dziewczyne co ma parcie na szkło i jakoś bloga nie chce uzupełniać....co nie Mala?

hop - 2013-12-02 21:02
Tongariro Alpine Crossing w Parku Narodowym Tongariro jest jednym z najbardziej spektakularnych szlaków turystycznych Nowej Zelandii i uważany jest za najpopularniejszy jednodniowy szlak tego kraju.

Szlak przebiega przez tereny położone na składającym się z wielu kraterów masywie wulkanicznym Tongariro. Trasa biegnie wschodnią ścianą góry Ngauruhoe, na którą można się wspiąć odnogą głównego szlaku. W dalszej części trasa biegnie przez tzw. czerwony krater, Szmaragdowe Jeziorka i parujące Niebieskie jezioro.

Długi na 19.4 km szlak słynny jest ze swojego surowego "księżycowego krajobrazu", osobliwych własności geologicznych, jawnej aktywności wulkanicznej i widowiskowych panoram roztaczających się wokół wulkanicznego masywu.

/wikipedia/

Hop
Hop - 2013-12-03 10:24
Laski juz u Krokodyla Dundee

nie podpisze sie z uwagi na wulgaryzmy ale na imie
nie podpisze sie z uwagi na wulgaryzmy ale na imie - 2013-12-03 12:31
Popularny Bank za 20 dol.NZ policzył sobie 52.96 10 zl prowizji a wiec /tu:popularna nazwa penisów wykonujacych ruchy frykcyjne/ licza razem z bankomatu dolca po ponad 3 zl szt.cp robić? /tu:popularna nazwa innej czynności seksualnej/ banki

wojtek
wojtek - 2013-12-03 12:32
poniewaz zabrakło miejsca powyzej co do imienia to uzyje go tutaj

jowa31
jowa31 - 2013-12-04 05:11