Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Kochana, kochany czyli lecimy na Bałkany    Zaraz w drogę

Zaraz w drogę

Polska, Poznań

Jestem na urlopie, od samego rana, Czekam na godzinę właściwą do odjazdu pociągu do Warszawy. Inaczej mówiąc miałam ruszyć o 19.33, ale pociąg -z=Zielonogórzanin miał 10 minut spóźnienie.
Tak czy siak około 23.00 M. odbiera mnie z peronu, wraz z całym komitetem powitalnym tj. Kaśką- siostrą, a także synem, któóry zawozi nas na lotnisko.
Samolot czarterowy Small Planet startuje o czasie czyli o 3.45.

hop
hop - 2014-08-13 15:54
no i prosze...ciekawe kiedy autorka to dodala...przeciez nie w kraju..skoro nie ma jej juz dwa dni..czyzby z europejskich Indii?czyli z Albani?
znaczy sie maja tam internet?
p.s.
dzisiaj kobity pojechaly do Butrind.maja nieziemski upal i istnieje obawa /jak same donosza/ ze w glebi ladu wyparuja

hop
hop - 2014-08-13 16:00
a co na to Wikipedia? :

Butrint albo Butrinti (alb. Butrint, łac. Buthrotum) – niewielka osada i stanowisko archeologiczne w południowej Albanii przy granicy z Grecją, od 1992 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. W 1997 roku obiekt został uznany za zagrożony w związku ze splądrowaniem miejscowego muzeum w trakcie niepokojów społecznych w kraju. W 2002 roku na terenie wokół wykopalisk ustanowiono Park Narodowy Butrint. W 2005 roku usunięto Butrint z miejsc zagrożonych na Liście UNESCO.W starożytności istniała tu osada iliryjska (według mitu założona przez uciekinierów z Troi), przekształcona w VII wieku p.n.e. w grecką kolonię i miasto portowe. Butrint stało się w kolejnych stuleciach ważnym ośrodkiem kultu boga Asklepiosa. W II wieku p.n.e. miasto znalazło się pod rządami Rzymu i funkcjonowało jako ważny ośrodek portowy aż do VI wieku n.e., kiedy to zostało kilkakrotnie spustoszone w okresie wielkiej wędrówki ludów. Średniowieczna historia miasta ściśle wiąże się z walkami Bizancjum z Normanami i Wenecjanami, a następnie Wenecją i Imperium Osmańskim

zula - 2014-08-13 17:32
Powodzenia...gdziekolwiek jesteście czy Albanii czy Grecji!

jowa31
jowa31 - 2014-08-13 17:54