Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Ole, ole... do Panamy i Kostaryki lecieć chcę    trochę kanału- Miraflores- i nie tylko

trochę kanału- Miraflores- i nie tylko

Panama
Panama, Panama City

Panama i jej poznawanie zaczęło się dziś kilka razy.
Najpierw o 4.00 rano, potem o 6.00. Z tym, że to poznałam tylko okolice swojego łóżka (i Marzeny), bo śpimy w 1 małżeńskim).

Tak naprawdę to wstaliśmy około 8.00, dzień zaczeliśmy od śniadania w hostelu. Trzeba przyznać, że kawa była niezła. Znacznie lepsza niż w samolocie,
Do tego "miękki" chleb, masło, dżem i coś takiego jasno brązowego- podobno masło orzechowe, na deser banany.

Stosownie do informacji od pani z hostelu udaliśmy się na Avenidę Central, którą doszliśmy do Placu 5 Maja.
Tam najpierw zaopatrzyliśmy się w kartę na metro i autobusy miejskie, którą naładowaliśmy kwotą 24 dolców (karta 2 $). Wsiedliśmy w metro i cały przystanek do dworca
Albrook. Szybko znaleźliśmy kasę, w której sprzedawali bilety do Almirante. Jutro jedzie tylko 1 autobus o 19.00. Nocleg też będzie w autobusie.
Potem zaczęły się jaja bo chcieliśmy do Miraflores, gdzie jest najpopulaniejszy punkt obserwacyjny na kanał (+ muzeum+ 15 minut filmu). Kobieta z punktu informacyjnego podesłała nas do kolejnego miejsca, gdzie mieliśmy pytać o autobus. Tam pani stwierdziła, że mamy pytać dalej w innej kasie. W końcu udało nam się dowiedzieć skąd odchodzi miejscowy autobus i tym sposobem dotarliśmy za całe 0,25$ do Miraflores nad kanał.

Jako europejczycy jesteśmy o 5 razy lepsi od miejscowych i dlatego oni za normalny bilet płacą tylko 3 dolce, a my 15.
O tyle mieliśmy farta, że akurat statek był w kanale po 1 śluzie więc obejrzeliśmy jego "przepychanie" przez kanał. W sumie to kanał nie zachwyca, choć niewątpliwie jest przydatny i skraca drogę od jednego oceanu do drugiego.

Po powrocie na dworzec Albrook zaserwowałam ponadplanowe wyjście do parku.Ładnie się nazywa Park Natural Metropolitano.
Tam od miejscowych jesteśmy warci tylko 4 razy tyle co oni.
Za to jak doszliśmy do miradoru na wzgórzu widok był super. Cała Panama z wieżowcami jak na dłoni.
O 18.00 jest już ciemno, my w hostelu lecz robimy krótki spacer na Starym Mieście

- gorąco, ale ile stopni to nie wiemy, bo nigdzie nie było termometru, za to nieźle się pocimy!
- lunęło z nieba też nieźle, ale na szczęście już zdązyliśmy zejść ze szlaku, więc deszcz- jakieś 15-20 min- przeczekaliśmy pod dachem,
- Świństwo- idziesz do sklepu, podchodzisz do lodówki, bierzesz piwa, idziesz do kasy, a tam.... NIE sprzedają, bo dziś prohibicję mają.
Doświadczeniem z PRL-u nauczeni kupiliśmy od gościa z bramy, za 2,50$ puszka- zdzierstwo.

CENY
4 $ - wstęp do Nature park,
0,75 $- puszka piwa 0,35 l - w sklepie,
od 3,25$ - piwo w knajpie,
1$- szklanka soku z trzciny cukrowej/ na ulicy,
od 0,75$ - do 3 $ woda (rózne pojemności i sklepy)

hop
hop - 2014-11-03 05:17
1.hm...o kanale to w kazdym przewodniku pisza ale o :zwiedzaniu okolic łóżka' i to dwukrotnie o 4 i 6 rano nigdize nic sie nie doczytałem i widać musi to być jakaś lokalna atrakcja.ciekawe czy to efekt ...no dobra...w koncu macie węgiel ze sobą heheheh
2.tak to my do mercedesa nie dojdziemy jak wy okoliczne meliny bedziecie sponsorować...ale w sumie was rozumiem...

zula - 2014-11-03 07:29
Zdjęcia bardzo ładne i całej grupie życzę udanego "urlopu"!

Beata
Beata - 2014-11-03 08:47
Hej Jola , przeczytałam.Super relacja. Będę Cie "śledzić".

anonim
anonim - 2014-11-03 12:18
-> BEATA :a co tu niby takiego super w tej relacji skoro ani słowa o ukraińskich pokojówkach i ziołach i zyciu nocnym i ten teges

p.s.
oczywiscie ze sie nie podpisze ale i tak kazdy wie kto to napisał

Hop
Hop - 2014-11-04 08:03
Zrodla zblizone do pani kierownik podaja- cokolwiek to znaczy- iz:"wycieczka meczy sie ale pozytecznie i malowniczo. Upal i wilgoc zgodnie z klimatem"

jowa31
Jolanta W.