Geoblog.pl    jowa31    Podróże    MBF - Malezja/ Sułtanat Brunei / Filipiny czyli groch z powidłem    Labuan - Peace Park i pobliska plaża
Zwiń mapę
2016
31
paź

Labuan - Peace Park i pobliska plaża

 
Malezja
Malezja, Labuan
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 10633 km
 
- autobusem za 2,20 MYR, ok,30 minut
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (2)
DODAJ KOMENTARZ
ho
ho - 2016-11-02 20:54
jest kot - sa wakacje
 
hop
hop - 2016-11-02 20:57
no to jeszcze "wkleimy" co o tym PP przetlumaczyl nam translator dr Googla z Wikiepedii: /troszke trzeba wyobraznie poruszyc by zrozumiec/:


Peace Park jest jedną z atrakcji trzeba odwiedzić w Labuan Island, Malezja. Posiada środki historyczne i historię za sobą. Znajduje się on w Kite - Kite Village. Znajduje się w pobliżu historycznego przyciągania do innego punktu - japońskiej kapitulacji.

Przegląd
Peace Park jest ważnym zabytkiem w mieście Labuan Island. Został zbudowany przez Japończyków, ponieważ żal, a winni tego, co ich przodkowie spowodowały w tych pierwszych dniach. Peace Park działa jako obietnica pokoju i ludzkości. Działa również jako ważną więź między Japonii i Malezji. The Peach Park to hołd dla tych, którzy Graded swoje życie w II wojnie światowej. Gdy dojdziesz do wejścia, można zobaczyć ogromny Man Made kopiec, który działa jako punkt kontaktowy z tablicą oznaczający wyrzeczenie się wojny. Blisko do Parku Pokoju jest słynny japoński Punkt Surrender . Tak jak sama nazwa stwierdził, japoński Punkt Surrender, gdzie Japończycy oficjalnie poddał swoją decyzję w sprawie Labuan australijskiej odpowiedzialnej. Generał Masao Baba oficjalnie wręczył miecz jako znak przekazania do generała George'a wootten podczas ceremonii. Ceremonia ta wyznacza koniec II wojny światowej w Borneo. Innym ciekawym faktem historycznym, a do tego punktu Surrender, że jest to miejsce, w którym procesy pierwszej zbrodni wojennej przeprowadzono w całej Azji Południowo-Wschodniej.

Najlepiej jest, aby spędzić więcej niż tylko jedną wycieczkę do Labuan, ponieważ ma wiele do zaoferowania. Zakwaterowanie jest łatwo być ułożone w Labuan, ponieważ ma wiele opcji hoteli i kurortów na całym. Są tanie hotele dla turystów, a także 5-gwiazdkowe hotele dla celów biznesowych i wspaniały widok. Powszechnie wiadomo, że Labuan Island to jeden bezcłowy wyspy. Zatem handlowa musi być w swoim liście do zrobienia. Istnieje szereg produktów oferowanych w niższej cenie, takich jak alkohol, czekoladki, zegarki i etc. Można również udać się do sklepu strój i pamiątek na stoiskach przy bocznej ulicy. Można targować aż dojdziesz tam żądaną cenę.

transport
Można dotrzeć do Parku Pokoju poprzez przywoływanie taksówkę. Poza tym, można pojechać autobusem dotrzeć do parku. Inną alternatywą jest wynająć skuter lub samochód, aby przejść wokół Labuan Island.
 
 
jowa31
Jolanta W.
zwiedziła 58% świata (116 państw)
Zasoby: 1017 wpisów1017 2715 komentarzy2715 7063 zdjęcia7063 0 plików multimedialnych0