Geoblog.pl    jowa31    Podróże    w odwiedziny do Sofii    odwrót czyli jutro Sofia
2017

odwrót czyli jutro Sofia

Bułgaria
Bułgaria, Dupnitsa

Do 14.00 baseny. Następnie jedzonko, a potem to już przystanek i o 16.00 jedziemy do Dupnitsy. Kursują autobusy podmiejskie, o pełnych godzinach. Do południa nawet co 30 minut. Jedziemy i dopiero, gdy wysiadamy z autobusu w Dupnicy na czerwonych światłach kierowca bierze od nas po 1,60 lewa.
Kilka razy pytamy o drogę do hotelu RILA. W czymś w rodzaju banku/ sklepu wymieniamy euro na lewy. Kurs znacznie lepszy niż na lotnisku, gdyż za 10 euro dostajemy 19,50 lewa.

Meldujemy się i płacimy za hotel w lewach. Potem w miasto, na spacerek. Miasto nie jest zbyt ładne, co kawałek straszą bloki, niemalowane i nieremontowane od lat. Obok hotelu jest ładna i stara cerkiew. Niestety brak nawet tablicy z informacją z którego wieku.
(Tak na moje oko może być z XV, sądząc po rodzaju budulca , wielkości i wyglądzie).

W tzw. międzyczasie udaje nam się znaleźć kafejkę internetową, gdzie drukujemy bording carty na jutrzejszy lot. Okazuje się też, że o 20 minut opóźnili nam odlot do Berlina. Laska ściąga z nas za 3 kartki wydruku i 10 minut komputera 2 lewa.

Idziemy dalej, dochodząc schodkami w górę do ładnego parku. Tu obok wieży z zegarem wypijamy po piwku Szumiensko.
Około 20.00 wracamy do hotelu.
Jutro śniadanie i wyjazd do stolicy.

hop
hop - 2017-05-02 21:26
1.mam nadzieję ,że wymieniłyście wiecej niż 10 euro :)
2.kupuje ksero,drukarkę i otwieram punkt w Bułgarii

zula - 2017-05-03 10:37
Jakie temperatury powietrza Was ... otaczają?
:-)

jowa31
jowa31 - 2017-05-05 00:40
już w czasie przeszłym- otaczały od 17 do 27C, ta ostatnia w Sofii; na zakończenie; aczkolwiek deszcz ale przelotny też się zdarzał

jowa31
Jolanta W.