Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Curacao (i Sant Maarten) mnie się zachciało!    ... jeszcze baba nie wyjechała, a już tyle problemow miała..
2017

... jeszcze baba nie wyjechała, a już tyle problemow miała..

Polska, Gorzów Wielkopolski

Zaczęło się od pytania:
na grzyby, czy na Karaiby?. Odpowiedź przyszla sama kilka miesięcy temu, gdy w KLM ukazaly się bilety w rozsądnej cenie czyli ok.2.400zł. Obejmują one przelot z WAW przez Amsterdam (z międylądowaniem) na Curacao. Z tej ostatniej wyspy 05.11.2017r. linie Insel Air zabierają nas na Sint Maartin. Powrot mial nastąpić z St. Maartin przez Amsterdam do Warszawki.

Magda przy kupnie zapytała:
- a huraganów w tym czasie nie ma?
Spojrzałam w jakieś tam info pogodowe, z którego wynikało, że są ale do września, początkow października.
- nie ma - mówię i bilety nabywam.

Przecież wiadomo, że albo przed nami, albo po nas będą.
No i był przed nami - Irma. Trochę St. Maartin zmietło. Dla nas przełożyło się to na odmowę noclegów na francuskiej stronie, blisko plaży. A może i nie to wpłynęło na decyzję kolesia z AIRBNB. (Nigdy wcześniej z tego serwisu nie korzystałam).
Tak czy siak w dupę na tym dostaliśny łacznie ok 340 zł. Jako roznica przy przeliczeniu z karty w PLN na Euro przy zapłacie , a potem przy zwrocie na konto i ponownym przeliczeniu! NIE LUBIĘ banków. Pozytyw taki, że po tylu latach wyrobiłam kartę płatniczą Visa w euro.

PO huraganie lotnisko SMX (Princes Juliana na St. Martin) przestało pracować.
Chcieliśmy w KLM zmienić drugą wyspę na Arubę, ale oni nie chcieli. Tyle, że pobyt nam skrocili o 2 dni.
Od 10.10.br lotnisko działa z powrotem.
Tyle, że z noclegami krucho, albo ceny z kosmosu.
Co robić, no co robić?
Chcąc nie chcąc wróciłam na airbnb. Po kilku zapytaniach i odmowach; YES. (Wcześniej dluga korespondencja z gospodarzem, któremu a to zdjęcie się nie podobała, a to kopię paszportu wyślij).

Na Curcacao, 2 różne lokum bez problemu (z bookingu).
I jeszcze o powrocie; zmienić -KLM- na Arubę - nie chcieli, ale za to zamiast bezpośredniego powrotu do Europy przelecimy się jeszcze raz na Curacao.

Informacji, praktycznych tak o jednej jak i drugie wyspie prawie nie ma. Nawet na mojej ulubionej wikitravel. O blogach nie wspominając, bo tam też albo fotki, albo duperele, najczęściej ludzi, którzy na kilka godzin ze statków zeszli coby tani alkohol zakupić, ew. w kasynie pograć- wszak to tzw. wyspy wolnocłowe.
Przewodniki praktyczne są tylko z nazwy.
I tak to - jak na razie- wygląda.

zula - 2017-10-25 06:20
Po chmurach i deszczu zawsze jest słońce!
Powodzenia...będzie pięknie .
Pozdrawiam

zielonagora
zielonagora - 2017-10-25 08:56
Powodzenia

hop
hop - 2017-10-25 09:37
Strefa czasowa Curaçao: UTC-04:00 lub AST
Całe terytorium Curaçao należy do tej samej strefy czasowej.

Przejście na czas letni i czas zimowy w Curaçao - Nie ma zmiany czasu w Curaçao.

Oficjalna nazwa: Curaçao
Kontynent: Ameryka Północna
Region: Karaiby
Ludność: 141 766
Powierzchnia: 444 km²
Stolica: Willemstad
Jednostka monetarna: Guilder (ANG)
Kod telefoniczny: 599

i pamietajcie o ichniejszym trunku o tej samej nazwie :)

jowa31
Jolanta W.