Geoblog.pl    jowa31    Podróże    na koniec świata -RAROTONGA (Wyspy Cooka) - jowa wymiata    niedziela pod znakiem lenia
2018

niedziela pod znakiem lenia

Wyspy Cooka
Wyspy Cooka, Avarua

czyli wyprawa Basi i M. na obserwację krabów.
A tych jest dużo, wysiadują na brzegu oceanu wsrod muszli i koralowców. Mają różne kolory. Są czerwone, czarne i beżowe..Różnych rozmiarów od 2-3 centymetrowych do kilkudziesięciu centymetrów. Dziewczyny zbierają też muszelki, o różnych kształtach.
Poza tym podziwiamy tutejszą roślinność, a zwłaszcza kwiaty.

W nocy często pada. Tu i teraz jest pora deszczowa. W dzień przeważnie słońce, czasami zza chmur. Ale i tak nieźle opala. Przekonała się o tym Basai, która pierwszego dnia zasnęła i tak się zjarała, że cały panthenol jej wyszedł po 2 dniach. Niemniej nawet gdy pada jest ciepło i czasem również wówczas korzystamy z basenu.

Ludzie tu mili, w związku, że wyspy Cooka związane są z Nową Zelandią wyszyscy mówią po angielsku. Niekiedy między sobą w tutejszym języku. Niestety, bardzo dużo ludzi, a w tym młodzi i dzieci są bardzo otyli.
Bardzo ładne są tutejsze pieniądze, bilon. Np. 2 NZ$ w formie trójkąta. Banknoty to wyłącznie dolary nowozelandzkie.

W ramach obiadu idziemy do pobliskiego sklepu Sugar Brown. M. i ja bierzemy burgera z wołowiną i sałatą za 7 NZ$ sztuka.Basia kupuje w sklepie tackę z gotowym żarciem. Na niej ryż z kurczakiem ( 8 NZ$).
Na deser fundujemy sobie lody w gałkach. ( 1 gałka -2 nZ$, a 2 to 3 NZ$.)
Ja połakomiłam się na dwie miętowo- jakieś tam owocowe.

hop
hop - 2018-02-13 04:56
Znowu muszle????? No nie.... cały garaż pełen ;)

zula - 2018-02-13 07:09
Kwiaty piękne!
Czy można wwozić muszle do Polski ?
Pozdrawiam

marianka - 2018-02-13 09:34
Szkoda, że nie ma zdjęć tych kolorowych krabów :)

jowa31
jowa31 - 2018-02-13 20:13
Zula- muszli nie mozna przywozić do Polski, podobnie jak skór i wyrobow zwlaszcza z krokodyli i egzotycznych zwierząt

jowa31
Jolanta W.
Zasoby: 1067 wpisów1067 2792 komentarze2792 7613 zdjęć7613 0 plików multimedialnych0

18.06.2024 - 12.07.2024

29.05.2024 - 12.06.2024