Geoblog.pl    jowa31    Podróże    jakby było czegoś mało, słoneczka- w styczniu- nam się zachciało!    czy jest się babą czy chłopem...
2020

czy jest się babą czy chłopem...

Martynika
Martynika, Le Diamant

dobrze pojeździć autostopem,
czasami!

Komunikacja publiczna jest, tyle, że rozkładów brak. Przystanki to często wiaty, albo nawet i ich nie ma.
Wyczaiłyśmy, że pod naszymi apartamentami zatrzymuje się autobus do La Diamant. Brzmi jak diament czyli jechać trzeba. Czekałyśmy ciut, bo wg. planu miał być o 10.20. W końcu przyjechał i za 2,10 E dojechałyśmy. Ktoś wcisnął przycisk STOP i autobus stanął przy rondzie w Diamencie.
Obok piekarnio - ciastkarnia. To my do środka,
na ciastko i kawę
za udaną wyprawę.

Potem spacerkiem do miasteczka. Zatoka wspaniała widok na pełen ocean. Niedaleko niewielka wyspa, która jak stóg siana w wodzie wyglądała. Było nawet molo. Do tego bardzo długa plaża. Niestety wysokie fale i raczej niebezpieczne bo nikt się nie kąpał. Raczej spacery i nóg moczenie.

Wracamy na coś co niby dworcem jest, a może tylko przystankiem. Kobieta zapewnia nas, że tu autobusy stają. Ale kiedy???
W końcu łapiemy stopa, zatrzymuje się kobieta, która podwozi nas do miasta Riviere Salee. Tu wchodzimy jeszcze do sklepu Lider Price, gdzie ceny o 40-70 % niższe niż w naszym sklepie na Pointe Bout.
Idziemy za skrzyżowanie z autostradą prowadzące do stolicy, gdzie udaje się złapać drugiego stopa. Aczkolwiek w tym przypadku miałyśmy konkurencję.
Dojeżdżamy do Trois Ilets. Poczta znów zamknięta. Wyczajony wczoraj sklep z pamiątkami też.

Wychodzimy z miasteczka i łapiemy ostatniego ze stopów.

W hotelu z widokiem "za milion dolarów" jeszcze basen. Z tym, że woda w nim tak zimna, iż tylko do kolan się zanurzamy.

zula - 2020-01-15 07:40
Bardzo ładnie...co widać na zdjęciach.
Ciastko z palmą wzbudza me zainteresowanie i ...to bardzo!
Niech wam będzie dalej tak dobrze jak dzisiaj!

mamaMa
mamaMa - 2020-01-16 22:18
Zimne hotelowe baseny to zmora!

R
R - 2020-01-21 12:17
Kolejne Jolu pocztówki z dalekich podróży zakupione, a teraz sumiennie z tyłu głowy wciąż analizujesz możliwość ich wysłania po wcześniejszym zakupie znaczków. W obecnych czasach takie zachowanie to wyczyn nie byle jaki i wielki szacun, że Ty nadal tak za tymi kartkami, znaczkami i pocztą dreptasz. Moje klimaty. Trzymam kciuki za sfinalizowanie Twojego przedsięwzięcia.

jowa31
Jolanta W.