Geoblog.pl    jowa31    Podróże    13 - 29. 09.2023 r. czyli Nowy/ stary York i ....    no to kończymy czyli JFK lotnisko już blisko
2022

no to kończymy czyli JFK lotnisko już blisko

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Nowy Jork

Po śniadaniu na kwaterze wyjazd, jest około 10.30.
Jedziemy w kierunku Nowego Jorku, a właściwie lotniska JFK.
Pada, a chwilami leje.
Na telefon przychodzi alert o podtopieniach. Na szczęście nic takiego nie widać.

Po wjeździe do NY zaczynają się schody, w postaci zapchanych ulic. Traffic w pełni.
W rezultacie tego na terminal nr 4 podjeżdżamy nie dość, że w deszczu to jeszcze 2 1/2 h przed moim odlotem. Nawet nie zdążyłam się dobrze odpalić.
A tu do odprawy kolejka. Stoję trochę ponad godzinę.
Następnie szukam palarni, nie ma!.
Potem jeszcze właściwy gate.
OK, samolot firmy Delta zabiera mnie na pokład, planowo odlatujemy do Berlina. Samolot wypełniony w 95%.
W Berlinie jestem wcześnie rano.
Mam czas na wypicie kawy, zjedzenie 2 z 3 przygotowanych jeszcze w Filadelfii, bajgli.

Na trasie do Poznania, krótko po przekroczeniu granicy korek, wypadek. Około 14.00 jestem w Poznaniu.

A teraz od 03 listopada będzie kolejna podróż, miesięczna. Lecę tam gdzie mnie jeszcze nie widzieli, praktycznie na miesiąc. Bilety lotnicze, a nawet na Flixbusa do Warszawy, czekają.

marianka - 2023-10-12 08:44
Kolejna wyprawa brzmi intrygująco!

zula - 2023-10-12 11:12
Tajemnicze zakończenie...poczekam cierpliwie na rymowankę! Lubię taki wpis:)

jowa31
Jolanta W.
Zasoby: 1034 wpisy1034 2739 komentarzy2739 7223 zdjęcia7223 0 plików multimedialnych0

02.05.2024 - 08.05.2024

03.04.2024 - 09.04.2024