Geoblog.pl    jowa31    Podróże    ...za Chiny Ludowe?    już za kilka dni, za dni parę

już za kilka dni, za dni parę

Polska, Gorzów Wielkopolski

Tak, dawno nigdzie nie byłam. To prawda, a więc najwyższy czas wyruszyc w drogę.
… na Chiny (Ludowe?)
Przygotowania do tej wyprawy tak naprawdę rozpoczęły się dawno, dawno temu.
W lutym br., a konkretnie 13 (nie jestem przesądna?!) Najpierw osobiście usiłowałam kupic bilety przez internet w Aeroflocie, ale z uwagi na fakt, że za każdym razem gdy wybierałam kierunek pokazywali inną cenę, a nawet gdzieś tam w połowie „wyrzucało” mnie ze strony internetowej tej linii to dałam sobie spokój. Bilety kupiłam ostatecznie za pośrednictwem firmy Sonata Travel sp. z o.o. na portalu www.lataj.

Chiny= wiza
Następnym, już znacznie późniejszym – lipcowym etapem przygotowań było załatwienie wizy. Jak pomyślałam, że muszę do W-wy się przejechac i to dwukrotnie, to mnie z lekka osłabiło. Zwłaszcza gdy pomyslałam, że 2 dni urlopu w d…, a do tego jeszcze koszty, co najmniej 500-600zł. (4 razy pociąg z Poznania do W-wy + dojazd do Poznania + dojazd w Warszawce do Ambasady). Przypomniało mi się jak ZH jeździł do W-wy po wizy do Wietnamu i Laosu tracąc urlop, czas i energię O nie!!! Tak być nie może. Najpierw do wyszukiwarki w internecie wrzuciłam hasło związane z wizami, Chinami, pośrednictwem. Wyszukało mi kilka firm. Ostatecznie skorzystałam z ‘naszej” geoblogowej i to za jedyne 69zł. Firma nazywa się 2Ways sp.z o.o.. Za posrednictwem kuriera paszport z wizą miałam po tygodniu od wysłania.
Dziewczyny czyli 2*M (Malwa, Marzena) jako żyjace sobie na północy naszego kraju osobiscie załatwiały wizy w Konsulacie w Gdańsku. Z info, które uzyskałam od nich wynika, że obsługa nie mówi po polsku, ale..
-mówi po angielsku – Malwa,
-ma problemy z tym językiem (angielskim), za to dobrze mówią po chińsku- Marzena.

Lecimy w trójkę, ale nie lecimy razem. Malwa ma wylot już 03.09-sobota, a my dolatujemy do niej 09.09-piątek , już będziemy Mala!!!. Tak więc ma praktycznie tydzień, aby nam urzadzic uroczyste powitanie na lotnisku.
Aeroflot powiezie nas przez Moskwę Szeremietiewo, gdzie samolot typu Embraer zamienimy na Airbus A330-300.
Tymczasem zbieram i drukuje info ze strony http://www.travelchinaguide.com, gdzie znajduję wiele praktycznych informacji, o niebo lepszych niż te z przewodnika Pascal.

Malwa już miała pierwsze problemy przy rezerwacji hostelu przez internet (www.hostelword.com). Dokładniej to na karcie okazało się, że pobrali jej pełną kwotę za 2 noclegi, podczas gdy na wydruku na info, że uiściła 10%, a resztę ma płacic w hostelu. Jej noclegownia to No 161 hostel, pewnie i my tam zawitamy. No chyba, że znajdzie coś lepszego!
Oczywiście ubezpieczyłam się także od różnych takich chróbsk i kosztów leczenia- na 120.000zł, w PZU.
W sobotę-niedzielę pakowanko, a w środę po pracy do Poznania. W czwartek rano do Warszawy.

Oczywiście Malwa zaprasza na swoją stronę w geoblogu, tak myślę. Na pewno będą fotki i mało słów, ale za to dużo treści się w nich zmieści

KOSZTY:
Bilet W-wa-Pekin-W-wa – 1609zł +110 zł opłata serwisowa (pośrednictwo)
Wiza chińska -220 zł,
Pośrednictwo wizowe- 69 zł,
Kurier (2 strony) -52 zł,
ubezpieczenie 08.09-25.09.br – PZU- 98 zł

ADRESY:
www.lataj.pl - e,mail rezerwacje@lataj.pl
www.checmytrip.com - umozliwia sprawdzenie stanu rezerwacji,
www.travelchinaguide.com – info o Chinach
WizaSerwis.pl - 2Ways sp. Z o.o. _W-wa 01-684, ul. Klaudyny 21,
Konsulat Generalny Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku, Al. Grunwaldzka 1, 80-236 Gdańsk-Wrzeszcz

geminus
geminus - 2011-09-01 23:33
Wez koniecznie Nifuroksazyd na biegunke. Gwarantuje ze sie przyda i bedzie skuteczny. "Zemsta Azji" dopadnie kazdego. I cos na przeziebienie bo klima wali rowno. Pozdrawiam.

zula - 2011-09-02 13:20
Informacji o wyjeździe wiele...życzę cudownej wyprawy !!!

jowa31
jowa31 - 2011-09-02 23:11
Dzięki za życzenia, a tabletki na pewno zabiorę. Boję się, że tam z głodu umrę bo mój żołądek nie toleruje grzybów i papryki, a ja za pikantnym żarłem nie przepadam. Ale moze mają tam owoce i kurczaczki?

Sosenka
Sosenka - 2011-09-02 23:18

magdah
magdah - 2011-09-04 19:15
Geminus , nie strasz "zemstą Azji" bo ja jadałam głównie na ulicy i na bazarach, włączając w to surowe owoce i nic się nie działo. Więc nie każdego ! A chińskie jedzonko pyszneeeeee... Jolka, wykorzystaj swoje doświadczenia z Wietnamu ...

hop
hop - 2011-09-06 20:58
no wreszcie....
p.s.
tego jeszcze nie było..dwa równoległe blogi z jednej wyprawy..ale jak znam życie Falklanda pewnie "zamilknie" jak ciocia doleci

Falklanda
Falklanda - 2011-09-08 13:44
Ja tez mysle, ze Falklanda zamilknie jak Jowa doleci. Chociaz... moze tym razem Was zaskocze, o!

jowa31
Jolanta W.