Geoblog.pl    jowa31    Podróże    ...za Chiny Ludowe?    SLONCE w Chengde !!!!

SLONCE w Chengde !!!!

Chiny
Chiny, Chengde

No tak, w końcu pogoda nam się odmienila. Przyjechałysmy do Chengde całkiem fajnym i nie przepelnionym pociagiem, a tu... slonce.
Może mnie i Malwie katar przejdzie?, bo od kilku dni chodzimy smarkajac.
Zaczela Malwa, a potem przeszlo na mnie. Oprocz tego chyba jakis stan zapalny migdalow, moze anginka- przynajmniej u mnie. Ale już jest lepiej.
W pociagu po raz pierwszy od naszego przyjazdu nie byłyśmy jedynymi białaskami i do tego polkami. Okazało się, że w naszym wagonie jechało 3 studentów z Białegostoku. Oni generalnie z Pekinu "rzucili" się na Mongolię, gdzie w stepie szerokim przejeżdzili konno ileś tam km w kilka dni. Byli zadowoleni, jakkolwiek stwierdzili, że z racji swojego wzrostu i wielkości tamtejszych koni ich nogi dynadły ok.50 cm od ziemi.

Dzisiaj po 4 h w pociagu bylo tak... autobusem nr 5 podjechałyśmy do centrum, a wlasciwie pod pałac letni, a to już za centrum. Wg. przewodnika Pascala- do śmieci z nim - miał byc tam hotel z pokojami 3 osobowymi za 270 Y. Był ale za 400Y. Zaczelysmy szukac i tak stacilysmy 2 h. Po czym zrezygnowane wrocilysmy do hostelu Ming,s Dynasty, ktorego wizytowke dostalysmy na dworcu kolejowym.
Hostel taki sobie, ale z braku laku...(i ten nam do smaku).
Po zostawieniu bagazu w pokoju idziemy pieszo do centrum, w sumie z 30 -35 minut.
Po drodze zaliczamy bazarek. Wczesniej wstepujemy do sieci Mr Lee na maly obiadek.
Potem troche lazimy po sklepach, w ktorych nic specjalnego- sama chinszczyzna.
Po 19.00 wracamy do hostelu autobusem nr 15.
I tak mniej wiecej konczy sie dzien.
Jutro na zwiedzanie.Palac letni z ogrodami czeka.

Wracajac jeszcze do pociagu to podrozowala w naszym wagonie takze 2 dzieci, w miare spokojnych, ale nie o to chodzi. Juz wczesniej w Pekinie zaobserwowalysmy nastepujacy obrazek: male dzieci w wieku do ok.2-3 lat maja spodnie , które na dupsku nie są zszywane.
Tym samym chodząc w nich jednocześnie wietrzą dupska. Bardzo rzadko widac pampersy.

CENY
hostel pok. 4 osobowy z oknem, bez lazienki - 65 Y/osoba,
miejsce w 10 os. dormitorium - 40Y

ADRESY
Ming,s Dynasty Hostel- Chengde, Zhongjuzhai Lubei ,
www.mingsdynastyhostel.com , chenghostel@live.com

hop
hop - 2011-09-20 14:20
i tak oto ten nowy wynalazek przeszczepimy na nasz grunt.

jowa31
Jolanta W.