Geoblog.pl    jowa31    Podróże    ...za Chiny Ludowe?    powrót do Pekinu i cdz (ciąg dalszy zwiedzania)

powrót do Pekinu i cdz (ciąg dalszy zwiedzania)

Chiny
Chiny, Pekin

Dzień zaczął się wcześnie, gdyż o 8.00 miałyśmy autobus powrotny do Pekinu. Tym samym autobusem wracała z nami Niemka, na którą najpierw czekałyśmy w hostelu, bo babsko późno wstało, ale porannej kawki nie odpuściło. (W przeciwieństwie do nas.) Jeszcze w drodze na dworzec robiła fotki, a było już kilka minut po 8.
Na szczęście autobus nie odjechał bez nas. (Odchodzi wprost sprzed dworca kolejowego, bez przechodzenia na 2 stronę).
W Pekinie byliśmy faktycznie po 2,5h , jednak na samym dworcu autobusowym, który mieści się niedaleko linii metra nr 1 , to praktycznie po 3 h.

Metrem podjechałyśmy do przystanku Dongsi. Tam poranna kawa z kanapka w naszym Mc Donaldzie. Później ja pilnowałam bagaży, a dziewczyny biegały w okolicy, aby znaleźc noclegownię. Nieźle im poszło. Czekał na nas Happy Dragon z pokojem 4 osobowym (tzw. dormitorium), z łazienką. Pokój wynajęłyśmy tylko dla naszej 3.

Później Malwa wyciągnęła nas w Pekin, a właściwie to przeciągnęłą, bo do Parku Beihai z hostelu był kawał, ale w końcu co to dla nas!?
a przy okazji jaka oszczędnośc, całe 2 Y na metrze.
Co jak co ale parki to Pekiończycy mają piękne. W parku Beihai oprócz wzgórz z świątyniami, a w tym biała Dagobą jest piękne jezioro, mnóstwo zadbanych alejek. Są też wszechobecne sklepiki z pamiatkami.
W parku spedziłyśmy ze 3-4 godziny.

Po tak aktywnym dniu należało nam się coś dobrego na obiadokolację. Malwa zabrała nas do restauracyjki znajdującej się jako 2- ga za hostelem 161, gdzie za jakieś 25 Y za osobę najadłyśmy się, a właściwie obżarły. Mnie smakowały m.in. kiełki, podane na ciepło.
Nigdy jakoś nie pomyślałam, że kiełki można jeśc na ciepło. Oprócz tego było oczywiście jakieś mięso, druga surówka tj. marchew z czymś tam- też na ciepło!, piwo i pałeczki ;-)

CENY
hostel Happy Dragon- pokój 4 os. z łazienką - 270 Y - cały, a miejsce w dormitorium 80 Y/osoba
Beihai Park- bilet wstepu - 20 Y
woda o,55l - od 0,9 do 3 Y (w zależności od miejsca zakupu:sklep, uliczny sprzedawca)

ADRESY
www.happydragonhostel.com
e mail - happydragonhostel@yahoo.com

hop
hop - 2011-09-28 05:22
ale browar chyba nie był na ciepło?

jowa31
Jolanta W.