Geoblog.pl    jowa31    Podróże    SBB czyli Singapur -Birma -Borneo    zwiedzamy Mandalay i okolice

zwiedzamy Mandalay i okolice

Birma
Birma, Mandalay

Dzisiaj byl fajny dzien i pelen zwiedzania. Nasz , umowiony wczoraj taxi drajwer zabral nas o 8.00 rano z hotelu.

Ruszylismy w tym pelnym kurzu i halasu miescie do przodu czyli zaczelismy od wspinania sie po schodach na wzgoze widokowe.

Z widokow to mielismy przede wszystkim swiatynie. Samo miasto we mgle, nie jest specjalnie ciekawe. Poza kilkoma swiatyniami nie ma tu nic godnego uwagi.

Krotko wymienie co i gdzie widzielismy :

- Mandalay : Sanda Muni Pagoda, Kyauk Tawgyi Pagoda, Shwe In Bin Monastry, Maha Muni Pagoda.

Podobala mi sie w zasadzie tylkko 1, byla drewniana i bogato zdobiona rzezbieniami.

Potem wyjazd z miasta do okolicznego Sagaingu, gdzie z koleji zwiedzalismy Shwe Kyet Pagode i Soon Oo Ponnya Ahin Pagode - tez na wzgorzu.

Byl to dzien wspinania sie po schodach.

Na koniec zostala miejscowosc Amarapura. W niej zas Kyaw Aung Sanhtar Monastry, Kyauk Tawgyi Pagoda i na koniec...

...most. Nie byle jaki, a piekny, dlugi , drewniany. Jezeli widzieliscie okladke przewodnika LP to wiecie o czym mowie.

Tam moglismy czekac i obejrzec zachod slonca. Tyle, ze widzielismy go juz wczesniej i jakos nam sie nie chcialo.

Zachod zobacvzymy nad jeziorem Inle.

CENY

hotel Sabai Phyu - u. 81 street, bet 25&26 street , nr 58 - pokoj 2 os. z wc , fun - 20USD ( tak w zielonych , a nie KY)

hop - 2012-01-24 05:18
wyrażam wole ogółu...miła globtoterko...czy aby nie możesz na minutke zwolnic i jakiegos zdjątka nam tutaj wrzucić?..

zula - 2012-01-24 07:25
Potwierdzam - choć trzy zdjęcia ! ...podróż do Birmy nie należy do częstych wypraw :)
pozdrawiam

Falklanda
Falklanda - 2012-01-24 09:09
Tak, ja tez chcę zdjęcia!

hop - 2012-01-24 12:14
obserwujący sa zgodni jak naród polski w kwestii ACTA

Mala
Mala - 2012-01-24 17:05

Macie, popatrzcie sobie też na most. ;)

hop - 2012-01-24 21:10
o kurde balans....wszystkie mosty takie tam mają?

jowa31
jowa31 - 2012-01-26 13:36
nie, nie wszystkie, od 25 minut usiluje wstawic cos nowego, a WAM sie fotek zachciewa, ciagle blad wyskakuje

hop - 2012-01-26 14:52
ale ,ze niby co wstawiasz?MOST?

jowa31
Jolanta W.