Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Raz, dwa, trzy na GOA lecimy...i nie tylko    Mumbaj czyli wyprawa na Elephantyne - do grot

Mumbaj czyli wyprawa na Elephantyne - do grot

Indie, Mumbai

Rano czyli w naszym przypadku przed 9.00 obudzilysmy sie, a planowalysmy juz startowac na wyspe Elephantyne.
Pogonilam laski do taksowki, ktora z naszego hotelu zabrala nas pod India Gate. Tam szybkie nabycie biletow i o 10.00 stateczkiem wyplywamy na wyspe, aby zobaczyc groty.
Sam rejs byl fajny, natomiast groty to takie sobie. Jezeli ktos byl w Chinskich grotach np. Langmen to bedzie srodze zawiedziony. Do zwiedzania udostepnionych jest 5 grot, ale tak naprawde to tylko w 2 jest co ogladac. Faktycznie portugalczycy zrobili w nich spustoszenie. Na niektorych rzezbach widac nadal slady kul.
Samo zwiedzanie to zajelo nam jakies 90 minut. Wlacznie z toaleta :- ) i kradzieza batonika przez malpy, z plecaka Marzeny. Acha no i M. wlazla jeszcze w wielkie krowie lajno. Potem wypilysmy kawke, ktora byla jasniejsza niz herbata, zjadlysmy po omlecie i odwrot.
Po godzinie bylysmy z powrotem w Mumbaju. Samo miasto od strony morza wyglada nizezle, stwierdzilysmy, ze gdyby nie brak Statui to moznaby je pomyliu=c z Nowym Yorkiem.
W dzielnicy Colaba udalysmy sie na obiad, potem Malwa nabyla wczoraj upatrzona spodnice, a my upragnione buteleczki(wczoraj byla posucha).
Po drodze minelysmy Muzem ksiecia Walii, gdzie z uwagi na cene dla nas - 300rs. (miejscowi-10rs) stwierdzilysmy, ze odpuszczamy. Jak to powiedziala M. niech sie ksiaze ...wali.
Piechota do dworca Wiktorii, a potem na Crowford Markt, ktory jest niedaleko. M. Jeszcze wlazla na poczte, gdzie miala udaw klejac znaczki klejem ze sloika.
Okolo 19.00 wrocilysmy do naszego hotelu, ktory miesccil sie zzaraz za dworcem Viktorii.
Deszcz zaczal padac dopiero jak wracalysmy. Za to wczoraj wieczorem nie zdazylysmy wrocic przed deszczem i nas niezle zmoczylo.

CENY
bilet na statek(powrotny)- 130 rs,
wejscie do grot- 250rs. (miejscowi 10rs)
pokoj w Dreamland (3 os. z tym, że jeden dodatkowy materac), wc, wiatrak- 1.050rs, 2 os.900rs,
pepsi 0,5l- 30rs,
0,375 l miejscowej whisky- 200rs.
porcja krewetek w knajpach- 140-170 rs
omlet - 50rs,
kawa- 15rs

ADRESY
Dreamland Hotel- 163/165, D'Mello road, Carnac Bunder, tel.022-2261 7775, (niedaleko dworca Victoria, zaraz obok zatrzymuje się częśc autobusów z Goa)
pokój 2 os.,bez wc- 700rs, z wc-900rs, z wc i klimą-1350, dodatkowa osoba- 150rs
email: drmlndhotel@gmail.com

hop
hop - 2012-09-01 05:07
czy szanowna autorka bloga moze w przyszłosci precyzowac która to z M ma tyle szcześcia ? chociaz nie musze chyba dodawać na którą ja stawiam hehehehehehe

jowa31
jowa31 - 2012-09-02 17:09
oj mysle, ze dobrze postawiles, ale teraz to obie M. zliczyly krowie gowna, moze pora na mnie?

hop
hop - 2012-09-02 19:00
cała kasa w błoto
nawet jednej trójeczki nie trafiłem
wiec mysle ze nie ma sensu łazenie po indyjskich gównach

jowa31
Jolanta W.