Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Raz, dwa, trzy na GOA lecimy...i nie tylko    Hampi- dzien drugi czyli objazdowka po swiatyniach

Hampi- dzien drugi czyli objazdowka po swiatyniach

Indie, Hampi

Zapomnialam napiosac, a zobowiazaly mnie dziewczyny, ze kiedy poszlysmy zameldowac sie dzien wczesniej na policji to jedna z rubryk nas rozbroila. Byla to rubryka..." marka aparatu fotograficznego"". Wszystkie musialysmy sprawdzic jakim sprzetem dysponujemy/

Na dzis mialysmy motoryksze, ktora miala nas obwiezc po swiatyniach okolicznych. W tym oczywiscie tej najwazniejszej, bo z kamiennym rydwanem z obracajacymi sie kolami. Byla to swiatynia Vithala, ktora zakonczylysmy zwiedzanie. Bilet do niej byl biletem lacznym z swiatyniom Lotus Mahal/
Objazd i obchod zostal wykonany w godzinach 10-16.00.
Oczywiscie najbardziej przynajmniej mnie podobal sie kamienny rydwan. No i swiatynia w ktorej bylysmy wczoraj , kawalek dalej droga za posterunkiem policyjnym. A w niej pasace sie kozy.

Potem kolacja, a po niej do lozek.
Miasto jest holy czyli siwete, a wiec nie ma tu mozliwosci nabycia nawet piwa o innym alkoholu nie wspominajac. Malo tego nawet miesa nie ma co w praktyce sprowadza sie do kurczakow.

CENY
wstep do Lotus Mahal i Vithala -250 rs,
motoryksza, objazd, ok.6h (z czekaniem)- 600rs.

hop
hop - 2012-09-13 20:36