Geoblog.pl    jowa31    Podróże    P jak Peru i B jak Boliwia czyli Hola Jola!!!    Copacabana
Zwiń mapę
2013
01
maj

Copacabana

 
Boliwia
Boliwia, Copacabana
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 14635 km
 
Tak, po tym jak podziwialismy zachod slonca nad jeziorem Titicaca w drodze dojechalismy do Copacabany.
Autobus stanal na jakims duzym placu, chyba obok miejscowej Katedry. Plac w kazdym razie oswietlony. Katedra tez.
Ulica 6? 8? Augusta w dol nad j. Titicaca idziemy i decydujemy sie na hostel Wara, gdyz w wybranym Brisas del Titicaca nie ma dzis wolnych pokoi.

Szybkie odwalenie formalnosci z zameldowaniem i idziemy nad jezioro, gdzie stoi kilka zamknietych ( o tej porze ) kioskow, a na nich w zasadzie zadnych informacji.

Te otrzymujemy w biurze turystycznym. Decydujemy sie tez na 1 dniowa wycieczke po j. Titicaca. W zasadzie to na 1 wyspe, te wieksza czyli del Sol. Zaczniemy jutro od strony polnocnej, aby po 3 godzinnej wedrowce dojsc na poludnie i wrocic z powrotem na staly lad.

CENY
35 Bs / os./ wycieczka po Isla del Sol
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (7)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (4)
DODAJ KOMENTARZ
hop
hop - 2013-05-02 05:06
co tam jakis hotel:Brisas del Titicaca...zadna nazwa...ale "WARA"..jak pieknie brzmi...pieknie
 
hop
hop - 2013-05-02 13:29
Titicaca (hiszp. Lago Titicaca) – drugie pod względem wielkości jezioro w Ameryce Południowej, położone w północnej części zagłębienia Altiplano, pomiędzy wschodnimi i zachodnimi pasmami Andów (obszar Andów Środkowych) na terenie Peru i Boliwii. Jest to najwyżej położone jezioro żeglowne dla dużych statków i zarazem największe jezioro wysokogórskie na Ziemi.
Jezioro Titicaca znajduje się na wysokości 3812 m n.p.m., a jego przeciętna głębokość wynosi od 140 do 180 m (maksymalna 281). Ma 190 km długości i 80 km w najszerszym miejscu. Powierzchnia jeziora wynosi 8372 km². Jezioro składa się z dwóch części (Lago Huinaymarca i Lago Chucuito) połączonych cieśniną Tiquina.Najchętniej odwiedzana przez turystów jest słynąca z zabytków z czasów inkaskich Wyspa Słońca – według legend Inków tutaj narodził się biały bóg Wirakocza oraz pierwsi Inkowie: Manco Capac oraz jego siostra, a zarazem żona Mama Ocllo, a także samo Słońce czyli Inti. Wyspa ta jest wciąż miejscem świętym dla zamieszkujących Boliwię oraz Peru Indian Ajmara i Keczua. Wyspa Słońca ma 10 km długości i 5 km szerokości. Zamieszkana jest przez 2 tys Indian. Na terenie całej wyspy zachowały się pozostałości z okresu inkaskiego, z których najsłynniejsze to Pilko Kaina oraz kompleks Chincana, w skład którego wchodzi święta skała związana z inkaską legendą stworzenia. W Challapampa znajduje się muzeum przedmiotów znalezionych tu przez archeologów, z których część wykonano ze szczerego złota. Nieco mniejsza od Wyspy Słońca jest Wyspa Księżyca, gdzie znajduje się klasztor kapłanek słońca.Mieszkańcy miast znajdujących się nad jeziorem Titicaca (największe z nich to Puno w Peru i Guaquí w Boliwii) utrzymują się przede wszystkim z rybołówstwa i turystyki. Na południowo-wschodnim brzegu jeziora (na terenie Boliwii) znajdują się pozostałości prekolumbijskich budowli, m.in. w Tiahuanaco, gdzie mieścił się główny ośrodek kultury o tej samej nazwie. Miejscowość Copacabana słynie z pielgrzymek do niewielkiej drewnianej figury Matki Boskiej Opiekunki Jeziora, który pojawił się w tamtejszym kościele w XVI w., a którego wykonanie przypisuje się potomkowi Inki. Posążek na czas mszy ustawiany jest przodem do wiernych, w pozostałym czasie zwraca się go w kierunku Jeziora, tak aby Matka Boska miała baczenie na wszystko co się na jeziorze dzieje.
 
jowa31
jowa31 - 2013-05-03 21:12
Titicaca jest po prostu piekne, z wieloma wyspami o roznych wielkosciach, a na Isla del Sol sa nawet plaze. O czym malo kto wie
 
zula
zula - 2013-05-03 22:17
Widzę ,że Hop przejmuje ster na Titcaca , wspaniale ! ...dobrze jak jest "taki" Ktoś !
 
 
jowa31
Jolanta W.
zwiedziła 56% świata (112 państw)
Zasoby: 910 wpisów910 2595 komentarzy2595 6157 zdjęć6157 0 plików multimedialnych0