Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Ole, ole... do Panamy i Kostaryki lecieć chcę    Wyspa Ometepe

Wyspa Ometepe

Nikaragua
Nikaragua, Moyogalpa

Wstajemy około 8.00, pakowanie szybkie, a potem wyjście na miasto, aby wymienić dolce na cordoby. Interes ubijamy na ulicy. Potem śniadanie. A. je zupę jakąś tam, z czymś tam. Sprzedawaną wprost na ulicy, ale jest kolejka czyli dobre. Ja kawałek dalej espanados, potem w 3 punkcie Marzena ciasteczko z kawą, na stacji benzynowej Magda kuuje wodę i ciastka.

Idziemy na róg, aby załapać się na autobus, ale ostatecznie za 20 Cordód? / osoba wsiadamy do 2 taryf i jedziemy do San Jorge. Tam okazuje się, że o 11.00 wypływa mały statek na ISla Ometepe. Lekko trzęsie, ale co tam. Paula leży, reszta siedzi. ! h i jesteśmy na wyspie. Naganiaczy i naciągaczy 1500, albo więcej, ale nic trzymamy się dzielnie.

Daję swoim współtowarzyszo trochę luzu zwanego demokracją. Jeden chce tu, drugi tam, a ja sobie czekam. W końcu i tak wychodzi na moje kwaterujemy się w głównym mieście Moyogalpa.
To nasza baza wypadowa. Zostawiamy plecki, wychodzimy z hostelu, z zamiarem udania się na plażę, Na dole kłótnia pomiędzy właścicielem, a facetem z informacji. Stwierdzamy, że pójdziemy 5 km na plażę.
Po chwili bierzemy taksi za 250 Cordób (ok.10 dolców) za przejazd w 2 strony na Jesus Maria plażę.

Potem umawiamy się z Elderem (tak ma na imię nasz kierowca) na objazd wysp,y na jutro. Za 50 $ cały dzień za naszą 6 -tkę.

CENY
1 USD=26,2 Cordoby
13-15 Cordoby – 0,6 l wody,
20 Cord./ osoba przejazd taxi z Rivas do portu w San Jorge,
45 Cord./ os. - stateczek z Rivas na wyspę Ometepe,
20 Cord. - duża kiść , co najmniej 1 kg małych, słodkich bananów,
36-42 Cord- paczka papierosów

jowa31
jowa31 - 2014-11-09 02:34
Wojtku!
M. sms-y nie wychodzą i nie przychodzą. Do Merca i tak nie dojdziecie, więc kup jej lepszy telefon.

hop - 2014-11-09 04:13
no tak...chyba q**a satelitarny

hop - 2014-11-09 04:17
no proszę proszę...na Papui bylo bardziej swiatowo i w glebokim i wysokim lesie czy jak on sie tam nazywa komunikacja co jakis czas byla..../eeeeeeeeee...zartuje chyba tez nie bylo chwilowo..../ a tu niby srodek Hameryki i taka lipa z telefonami...ale cieszy mnie wasza wiara w te emsemesy...ze niby je wysyłam i całkowity brak podejrzeń ,ze zaprzestałem...oswiadczam,iż niezrazony poziomem tamtejszej komunikacji bede dalej pisal....
p.s.
słaby ze mnie znawaca ale moze przyczyna jest odwrotna i macie zbyt dobre aparaty a trzeba wlasnie miec stareńką Nokie?....albo zaszaleć i kupić miejscową kartę...

hop - 2014-11-09 04:17

hop - 2014-11-09 04:18
ooooo....jak widac w środku eu tez sie cos kitra i po dwa razy wysyła nie z mojej winy

hop - 2014-11-09 04:20
i wiecej wiary proszę tam na drugim koncu swiata w tego mojego mercedesa....
p.s.
ale ,ze jak...smsy nie dochodzą a macie neta?to juz całkiem dziwne...moze M nie chce sie przyznac a tel.wpadle jej do browaru

hop - 2014-11-09 04:34
aaaaaaaaaaaaaaaa i jeszcze jedno....a tylko M ma problem z aparatem czy wszyscy?bo jak was blyskawicznie powiadomic jakbym tak trafił kumulację abyscie mogły zrobić na to konto typowo polską libację i pokazać miejscowym jak się bawią polscy milionerzy?

hop - 2014-11-09 05:04
bo jakby co zawsze mozecie na moemncik przeciez karte przełożyć hehehe...no chyba,że nie lubicie M i ją odcinacie od newsów...hahaha...ale wtedy skąd bedziecie wiedzieć o nowych /ewentualnych/ ....batonikach ?

zula - 2014-11-09 08:01
Bardzo ładne zdjęcia!
...ale Hop się nocą rozpisał .Rozumiem chciał mieć informację z pierwszej ręki a tu trudność!

hop - 2014-11-09 09:56
no i troszku edukacji ale tylko troszku bo wikiencyklice naprawde niewiele:

Ometepe - wyspa pochodzenia wulkanicznego w Nikaragui na jeziorze Nikaragua. Wyspa o powierzchni około 275 km², zamieszkana przez około 10 tysięcy ludzi. Na wyspie znajduje się czynny wulkan Concepción (1610 m n.p.m.) i niższy od niego, ale również czynny Maderas (1326 m).

Mieszkańcy wyspy trudnią się głównie uprawą tytoniu i hodowlą bydła.

magdah
magdah - 2014-11-09 10:22
Jolka! Widzę, że głównie jeździcie i jecie!

hop - 2014-11-09 13:54
raczej bardziej piją i tankują.te zdjecia pokarmu to zakąski dla zmyłki

kasia
kasia - 2014-11-09 19:24
Hm... Czynny wulkan? Ciociu Kassandro proszę zostawić wyspę w spokoju i spieprzać stamtąd!

jowa31
Jolanta W.