Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Ole, ole... do Panamy i Kostaryki lecieć chcę    Nikaraguę opuszczamy do El Coco przyjeżdżamy

Nikaraguę opuszczamy do El Coco przyjeżdżamy

Kostaryka
Kostaryka, El Coco
Przejechano 12030 km

Rano na śniadanie idziemy do piekarni, gdzie zamawiamy bagietki na ciepło, a do tego kawkę. Zawsze to lepsze niż owoce na śniadanie. Na drogę kupuję jeszcze małe, słodkie banany za 15 cordub (ok.1,80zł za 12 sztuk).

Kolejne pakowanie bagażu, gdyż na 9.30 jesteśmy umówieni z taksówkarzem.
Czekamy, nie ma go. Jest 9.40 wychodzę z A. na ulice, aby złapać kolejną taryfę. Poszło szybko, za 50 USD jedziemy do samej granicy.

Tu, po stronie nikaraguańskiej ruch jak w Paryżu. Uprzedzeni przez Malwę, która ma to już za sobą nie bierzemy kwestionariuszy od kolejnych ludzi, którzy oferują nam je za różne ceny, najczęściej 10 kordob. Za wyjazd z Nikaragui płacimy 2 USD + 1 USD za policję turystyczną. Potem jakieś 200 m pieszo do budynku po stronie Kostaryki.
Na słynnym automacie- kartomacie do opłat , które uiszczaliśmy poprzednio (7 USD) kartka, że urządzenie nieczynne. Dla nas to teraz nie problem bo i tak wjazd za darmo.

Kolejna pieczątka w paszporcie.
Idziemy do kasy biletowej (zaraz na granicy) gdzie kupujemy bilety na autobus do Liberi. U cinkciarza wymieniamy też trochę dolców na tut. colony. Autobus jest o 12.30 więc szybki papieros i zaraz w drogę. Około 14.00 jesteśmy w Liberi, gdzie przemieszczamy się o 1 ulicę na drugi dworzec z którego odchodzą autobusy do El Coco. ( Taksówkarze nie chcieli zejść poniżej 30 USD).

Po 45 minutach jest El Coco. I znów biegi, z Andrzejem aby znaleźć nocleg.
Potem pizzo- kolacja.
Dzień był gorący i duszny. Szkoda tylko, że ciemno robi się już trochę po 17.00.

Cała nasza 4 zgodnie stwierdziła, że Nikaragua jest THE BEST. Tanio, ciepło, dobre jedzenie, ciekawe tereny. Niestety powoli zbliżamy się do końca pobytu i brak było już czasu, aby jechać dalej.

CENY
100 USD = 53.000 Colony
1.670 Colon/ os.- autobus z Penas Blancas do Liberi,
685 Colon/ os. - autobus z Liberi do El Coco

hop - 2014-11-16 19:22
co sie odwlecze to nie uciecze...zawsze mozecie zaatakowac salwador i Honduras od góry np z Meksyku hehehehe....Nikaragua musi byc beściarska bo dlugo leczyła się na socjalizm a właściwie marksizm sandinowski...a wiadomo...tam gdzie mysl ta zawitała tam potem długo tanio jest.../dla innych /.....
p.s.
ale zeby taksóówkarz okazał sie takim ch***em?to niemożliwe...przecież taksówkarze wszędzie na świecie tacy są uczciwi hehehehe

hop - 2014-11-16 19:28
Liberia - miasto w Kostaryce, ośrodek administracyjny prowincji Guanacaste. Położone u podnóża pasma Cordillera de Guanacaste, w odległości 234 km na północny zachód od stolicy kraju San José. Ludność: około 66,1 tys. (2013)[] - trzecie co do wielkości miasto kraju.

Liberia posiada międzynarodowy port lotniczy Daniel Oduber, drugi pod względem wielkości po lotnisku Juan Santamaría pod San José. Miasto położone jest przy Drodze Panamerykańskiej.

Niedaleko od miasta znajduje się park narodowy Rincón de la Vieja, gdzie można podziwiać liczne gorące źródła i wodospady.

hop - 2014-11-16 19:30
doopa.edukacji nie będzie:

Artykułu „Kostaryka El Coco” nie ma w Wikipedii

Magdah
Magdah - 2014-11-16 20:23
W zasadzie do Gwatemali niedaleko, a mam tam znajomego misjonarza - co wam szkodzi...

Mala
Mala - 2014-11-16 23:19
Nie wracajcie, tu zimno i ciemno i wieje i pada... Pozdrowienia z Polonii :)

jowa31 - 2014-11-17 04:39
Magdah.
Jak mnie znasz to wiesz, że o lasce ale do Gwatemali trafię, w końcu i przewodnik LP już zaposiadłam,! A skąd u Ciebie ten misjonarz? Chcesz mnie nawrócić??? ;-)

jowa31 - 2014-11-17 04:42
Hop
źle szukasz! daj se siana z tą wikipedią, z nią daleko nie zajedziesz! wrzuć do wyszukiwarki El Coco Vikitravel w j. angielskim i będą wszystkie inormacje!

jowa31 - 2014-11-17 04:45
a widzisz!

hop - 2014-11-17 05:11
no co ty...mnie wikipedia opłaca abym motywował turystki globtroterki i obiezyswiatki do tworzenia na ich portalu artykułów a ty mi tu wyjezdzasz z konkurencją....z "pracy" mnie wyrzucą ....
NIECH SIĘ ŚWIĘCI WIKIPEDIA

magdah
magdah - 2014-11-17 18:28
Ciebie nic nie nawróci, więc nie próbuję! A misjonarz nasz, zza płota, drezdenkowski....

Jolanta W.

03.04.2024 - 09.04.2024