Geoblog.pl    jowa31    Podróże    czy to Gruzja, czy iluzja?    Lądowanie
Zwiń mapę
2016
02
kwi

Lądowanie

 
Polska
Polska, Warszawa
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 4895 km
 
Trochę spóźnieni, bo kilka minut przed 7.00 jestesmy na Okęciu. Na taśmie jeżdżą ttylko nasze bagaże?

PODSUMOWANIE

- transport, w tym taxi w Gruzji jest tani,
- ludzie sympatyczni, uczynni i życzliwi, wystarczy stanąć na dworcu czy w mieście , rozglądać się za czymś, a sami podchodzą i pytają czego szukamy. Nigdzie nie było tak, abyśmy czuły, że coś/ ktoś nam zagraża. Niestety w Tbilisi co kawałek, nie tylko pod kościołami, stoją żebracy. Nie są zbyt nachalni. Jeśli ludzi dają to często są to niewielkie monety ( 0,10-0,50 GEL).
- w Tbilisi dominuje język rosyjski, w tym języku rozmawiają nie tylko starsi ludzie ale często i nastolatkowie. Ci ostatni nadto mówią po angielsku. Na prowincji rozmowy toczą się głównie w j. gruzińskim. Z turystami po rosyjsku.
- we wszystkich restauracjach, gdzie byłyśmy jedzenie przygotowywano po przyjęciu naszych zamówień. „Żarełko” w przystępnych cenach. W sklepach można kupic wszystko co potrzebne . Dominują małe sklepiki, zwłaszcza na prowincji.
- z wymianą walut nie ma żadnych problemów, na lotnisku 2-3 punkty bankowe czynne w godzinach wczesnorannych przylotów. Tak w Tbilisi jak i pozostałych miastach można wymieniać euro i USD. Kursy w poszczególnych kantorach różnią się nieznacznie.
- podobno najpiękniej w Gruzji jest w sierpniu- wrześniu.

GRUZJA jest FAJNA!!!

no to teraz mogę lecieć dalej do....
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
jowa31
jowa31 - 2016-04-14 20:55
Wojtku, ja nabyłam taki sam syrop z szyszek. Poza tym dzięki za "towarzystwo" w podrózy. Mam nadzieję, że na następnym wyjeździe -od 30.04. - M. będzie z Tobą w domku, zaś Ty z nami
 
 
jowa31
Jolanta W.
zwiedziła 56% świata (112 państw)
Zasoby: 910 wpisów910 2595 komentarzy2595 6157 zdjęć6157 0 plików multimedialnych0