Geoblog.pl    jowa31    Podróże    MBF - Malezja/ Sułtanat Brunei / Filipiny czyli groch z powidłem    i cel osiągnięty to już 1/2 podróży i cofka niedługo
2016

i cel osiągnięty to już 1/2 podróży i cofka niedługo

Filipiny
Filipiny, Tagbilaran City

TAGBILARAN i dobrze jest!

genek
genek - 2016-11-04 13:22
Jak będziecie w Panglao to pozdrówcie proszę od nas chłopaków z GoDeep i obsługę z AlunaBar :)

hop
hop - 2016-11-04 14:24
Bohol – wyspa i prowincja na Filipinach w regionie Central Visayas. Jest położona pomiędzy wyspami Cebu na zachodzie, Leyte na północnym wschodzie i Mindanao na południu na morzu Mindanao.

Powierzchnia: 4117,26 km². Liczba ludności: 1 230 110 mieszkańców (2007). Gęstość zaludnienia wynosi 255,16 mieszk./km². Stolicą prowincji jest Tagbilaran.

Krajobraz wyżynny, wokół rafy koralowe. Na wyspie znajdują się Wzgórza Czekoladowe mające kształt stożków lub półkulistych pagórków stojących w grupach. Porośnięte są szorstką trawą, która w porze suchej brązowieje.

Uprawa palmy kokosowej, ryżu i kukurydzy. W kopalniach wydobywa się rudy miedzi i manganu.

hop
hop - 2016-11-04 15:08
Tagbilaran

Bohol Tropics Resort Club
Miasto jest punktem startu do wszystkich atrakcji w prowincji Bohol : The Chocolate Hills, tarsiers czyli < mała małpka z wielkimi gałami> - znany lokalnie jako mawmag , jest gatunkiem endemicznym na Filipinach , piaszczystych plaż, miejsc do nurkowania, zabytków i starych kamiennych kościołów.

W roku 2013 Tagbilaran nawiedziło trzęsienie ziemi o sile 7.2 z epicentrum niedaleko BOHOL/ 15 października / Najwieksze opady deszczu /sic!/....w listopadzie.

Fan
Fan - 2016-11-05 17:13
Ponad 37 tyś kilometrów na rozkładzie jazdy . powalające!

jowa31
jowa31 - 2016-11-06 16:15
Genek - byliśmy ale krótko na Alona plaży, może następnym razem pozdrowimy!?
Fan- błąd Geobloga bo zmiast Brunei pokazać na wyspy św. Tomasza nas wyrzuciło; 2-3 lata temu na Nowej Zelandii nie mogliśmy się zalogować

jowa31
Jolanta W.