Geoblog.pl    jowa31    Podróże    na koniec świata -RAROTONGA (Wyspy Cooka) - jowa wymiata    ... i na co ci to było?, stara kobyło?
2017

... i na co ci to było?, stara kobyło?

Polska, Gorzów Wielkopolski

Do wylotu jeszcze 5 miesięcy, a już kilkakrotnie godziny mi zmieniali. Wszystko było Ok, aż do...
ubiegłego tygodnia.
Zmienili nie tylko godziny ale i miejsce wylotu. Z "naszego: Tegla na ...
Dusseldorf.
Oczywiście mogliśmy zrezygnowany! Tylko jak zrezygnować, gdy już w noclegi po ponad 700zl zainwestowaliśmy?
No i przez Hopa, bo zabronił ! ;-)
Więc z niechęcią zgodę dałam. A poza tym wszystko przez Etihad i Air Berlin, bo ci ostatni mieli nas na pierwszym odcinku- do Abu Dhabi- przewieźć, a świnie zbankrutowali! Zaś Etihad dala do wyboru: albo Dusseldorf, albo pieniążki z powrotem.

To kolejna nauczka dla mnie!
NIE KUPUJ biletu na więcej niż 3-4 miesiące naprzód!
I tego się będę trzymać, na przyszłość!
Tymczasem droga nam się o ponad 500 km wydlużyła.
No dość narzekania!

hop
hop - 2018-01-30 19:48
Wyspy zostały odkryte w 1595 przezhiszpańskiego kapitana Álvaro de Mendaña y Neyra. Ponownego odkrycia wysp dokonał w1773 James Cook i nazwał je Hervey Islands. W 1824 po raz pierwszy użyta została nazwa „Wyspy Cooka” na mapie opracowanej przezJohanna von Krusensterna.

W 1858 doszło do zjednoczenia wysepek i powstania na wyspach niezależnego państwa (Królestwo Rarotonga). Od 1888 wyspy stanowiły protektorat brytyjski, zwany od1893 Cook Islands Federation. W 1901 wyspy zostały przekazane Nowej Zelandii, a w 1903zostało wyłączone z nich Niue jako osobna posiadłość. Od roku 1965 wyspy są terytorium autonomicznym - państwem samorządowym swobodnie stowarzyszonym z Nową Zelandią.

P.S.

MAM NADZIEJĘ, ŻE JEDNAK SZYBCIEJ TAM DOTRZECIE NIŻ JAMES

zielonagora
zielonagora - 2018-01-30 20:06
Wow

zula - 2018-01-30 21:07
Po przejściach...już bez przejść szczęśliwie ruszajcie w drogę!

jowa31
Jolanta W.