Geoblog.pl    jowa31    Podróże    na 99 się nada czyli CANADA !    no to na Montreal przyszedł czas
2018

no to na Montreal przyszedł czas

Kanada
Kanada, Montréal

Wczoraj wieczorem jeszcze krótka rundka na Chinatown. Od naszego apartamentu to tylko kilka minut.
Ciągle pada więc szybko wracamy.
Wchodzę jeszcze do pobliskiego sklepu z piwami. Jest ich bez liku, wsróed gatunków polski Żywiec i Lech. Ceny rozpoczynają się od ok.2,30C$ za puszkę, która z kolei liczy sobie niecałe pół litra. (0,454 l?).
Wina w sklepie Independent zaczynają się od około 10 C$.

Rano ostatnie sniadanie i pakujemy się. Do 13.00 musimy opuścić kwaterkę. Gospodyni na szczęście ma biuro naprzeciwko, więc idziemy do niej. Jak było wcześniej uzgodnione w e - mailu zgadza się na przechowanie bez problemu. Wracamy przez ulisę po bagaże i zostawiamy je, Odbierzemy o 16.00, a o 17.00 autobus do Montrealu.

No to jeszcze raz w miasto. W zasadzie nie zobaczyliśmy niczego nowego, za wyjątkiem kilku rzeźb i 1 mostu.

Z bagażami na dworzec firmy Greyhound pieszo, to tylko 15 minut.
Wyjazd planowy, no prawie; 10 minut opóźnienia.

Jedzimy. Wokół lasy, trochę pól. Autobus podjeżdża najpierw na lotnisko w Montrealu. Zostawiamy kilku pasażerów i do centrum. Z dworca jakieś 15 minut i jest hotel Abril du Vouyager .
Na recepcji facet nie może przestać mówić. Lidka z nim rozmawia, po francusku.
Po jakichś 20 minutach tej gadki dostajemy pokój na 3 poziomie.

Jeszcze krótka wyprawa w okolice. Kończy się lodami w Mc Donaldzie i zakupem wina, gdyż znalazłyśmy sklep.O dziwo w nim podatek wliczony w cenę. Samo wino od 8 C$ w górę, są też wódki.
No to do jutra.

hop
hop - 2018-03-15 04:14
"Ostatnie śniadanie" - hm ... jak mam to rozumieć ... rozpisana konsumpcja? ... macie w planie po 3 śniadania na dobę?
Ostatnią wieczerzę to jeszcze kupuję ... ;)
P.S.
OJ COŚ WY WYCHODZICIE Z FORMY SKORO TANIE WINO WALICIE ZAMIAST WÓDECZKI

genek
genek - 2018-03-15 10:26
piwko o pojemności 740 ml - to lubię!!

jowa31
Jolanta W.