Geoblog.pl    jowa31    Podróże    N(i)E PAL i KRÓLESTWO SZCZĘŚLIWOŚCI (oby)    Cel- jeden z wielu osiągnięty!
2019

Cel- jeden z wielu osiągnięty!

Nepal
Nepal, Kathmandu

Na lotnisku to istny cyrk. Kolejki do automatów, aby otrzymać kwitek do wizy, osobna, aby zaplacić za wizę, następna, aby ją wbili do paszportu.
Potem jeszcze bagaż odebrać, już czekał na nas obok taśmy. Łącznie spędziliśmy na lotnisku 3 godziny.
Potem taxi na prepaid. Jedna 5 osób nie chciała zabrać, więc 2 taksówy. łącznie 1.500 rupii za nie.
Wcześniej na lotnisku mała wymiana za 100 $ dają 11.100 rupii, ale z tego 100 odciągają tytułem opłat za wymianę.
Z lotniska do hotelu Impala Garden jakieś 15-20 minut.
Ruch lewostronny.

Hotel niby 2,5 gwiazdkowy, ale dupska nie urywa. Woda pood prysznicem zimna, się nie daliśmy i kąpiel zrobiliśmy.

Rozejrzeliśmy się po okolicy. Na obiad pierożki Mo-mo, dobre, ale pikantne jak diabli! Porcja z nadzieniem z kurczaka to 150 Rs do tego herbatka 25 Rs. Potem szybkie zwiedzanie Thamelu, by night.
Sorrki, ale fotki w zbyt dużym formacie i geoblog nie łyka. Zrobię jutro. Wrzucę.
Póki co to zamówiliśmy na 28.10. jeepa do Sauraha, jakiś festiwal, autobusy ponoć zajęte. Jedziemy za 125 $, podzielone na 5 osób.

Jutro po śniadanku w miasto.
Wymiana dolców tu taka jak na lotnisku, tyle, że bez opłaty..

Kasia
Kasia - 2019-10-26 11:48
No to teraz już tylko wypoczynek! Czekamy na foty!!!

zula - 2019-10-26 12:53
Huuura jesteście!
Odpoczynku przed wypoczynku aby po powrocie wypoczywać!
Uważajcie bo do domu daleko...

hop
hop - 2019-10-26 14:20
Rupia nepalska (nep. रूपैयाँ) – jednostka walutowa Nepalu. 1 rupia = 100 paisa.

Rupia (sanskr. rupja = 'srebro') - nazwa jednostki monetarnej kilku państw azjatyckich (Indie, Sri Lanka, Nepal, Pakistan, Indonezja) oraz wyspiarskich krajów na Oceanie Indyjskim (Malediwy, Seszele, Mauritius). Dzieli się na 100 jednostek mniejszych o różnych nazwach w poszczególnych krajach (pajs, sen, laria lub cent).

rupia indonezyjska - Rupiah
rupia pakistańska
rupia seszelska
rupia lankijska
p.s.
jak słysze rupia to wiem,ze będą kłopoty

mamaMa
mamaMa - 2019-10-27 19:23
Nosorożec w Nepalu! Wyjątkowa fotka;)

jowa31
jowa31 - 2019-10-28 07:49
mamaMa - tak tu występują nosorożce, w Prku Chitwan

zula - 2019-10-28 16:36
...jak dobrze liczę to nePAL jest "108" w Twojej kolekcji ŚWIATA!
BRAWO

jowa31