Geoblog.pl    jowa31    Podróże    N(i)E PAL i KRÓLESTWO SZCZĘŚLIWOŚCI (oby)    było Chengdu jest Frankfurt
2019

było Chengdu jest Frankfurt

Niemcy
Niemcy, Frankfurt am Main

Hop- tak na lotnisku w Chengdu jest palarnia, więc i trochę dymku było.
Poza tym magnes kupiony, bo przy poprzedniej podróży do Chin jeszcze nie zbierałam.
Generalnie lotnisko duże i ładne. Kilka punktów z zimną i gorącą wodą do bezpłatnego pobrania. Z czego w szczególności korzystają Chińczycy napełniając termosy, albo wręcz robiąc swoje słynne chińskie zupki.

Poza tym kilka czynnych sklepów, z herbatką, jedwabiem i pandami.
Pand tu dostatek bo wszak z nich miasto słynie.
Lot z Chengdu do Frankfurtu trwał 10, 5 godziny. Jakoś w miarę poszło. Podsypialiśmy, bo wyciągnąć się nie dało, samolot prawie pełen podróżnych.
Z lotniska we Frankfurcie na dworzec główny i kolejowy szybki przejazd.
Teraz siedzimy w Mc Donaldzie czekając na pociąg. Czekania też dużo nie zostało, mniej niż godzina.

hop
hop - 2019-11-12 09:21
To ten Mc bez WC? hehehe
P.s.
no i proszę jak pani kierowniczka ładnie przemyciła fakt,ze chińszczyna jej nie pierwszyzna hahaha

zula - 2019-11-12 14:56
Dom już blisko...

zielonagora
zielonagora - 2019-11-12 21:04
wow… super podróż. Pozdrowienia

R.
R. - 2019-11-21 19:34
Zatem szczęśliwy i bezpieczny powrót do kraju. Teraz chwila refleksji, poukładania wrażeń, wymiana myśli i fotek … Spokojnego powrotu do pracy (także w Warszawie), a za jakiś czas zapewne Jolu kolejny, świetny wypad z porcją praktycznych informacji i plikiem fajnych zdjęć. Pozdrawiam Ciebie i Kompanów podróży - w szczególności Lidzię; R.

jowa31
Jolanta W.