Geoblog.pl    jowa31    Podróże    ZADAR i okolice - 20-24.06.2023 r.    PN KRKA czyli wyspa Visovac i 2 wodospady Skradinski Buk i Roski Slap
2023

PN KRKA czyli wyspa Visovac i 2 wodospady Skradinski Buk i Roski Slap

Chorwacja
Chorwacja, Roski Slap

Bilet do parku zakupiony przez internet. To niemały wydatek bo 40 euro. W cenie łódka z Skradina do wodospadu Skradinski u. Bilet był z 10.00 jeśli chodzi o start łodzi, ale bez problemu wyplynelysmy o godzinę wcześniej. Choć nie wszyscy się załapali, kolejka była długa. I do łodzi i do kasy biletowej.

Po 20 minutach dopłynęliśmy do pierwszego wodospadu czyli Skradinski Buk. Dalej pieszo i decyzja o wydaniu kolejnych 20 euro na rejs, 4 h statkiem.

Warto było drugi z wodospadów czyli Roski Slap mimo, że mniejszy od pierwszego też urokliwy. Na dodatek obok kąpielisko o czym nie wiedziałam. Było też kilka knajp z normalnymi cenami, jak na Chorwację.

Po drodze była mała lecz urokliwa wyspa Visovac, gdzie się zatrzymaliśmy. Na wyspie zaś klasztor i nietypowy ołtarz. A właściwie 2 ołtarze. Powrót statkiem o 16.30.

jowa31
Jolanta W.
Zasoby: 1033 wpisy1033 2737 komentarzy2737 7194 zdjęcia7194 0 plików multimedialnych0

02.05.2024 - 07.05.2024

03.04.2024 - 09.04.2024