Geoblog.pl    jowa31    Podróże    03.11.2023 -01.12.2023 r. przez LA na Tahiti się da!    115 państw mieć na koncie chce, a więc Papeete
2023

115 państw mieć na koncie chce, a więc Papeete

Polinezja Francuska
Polinezja Francuska, Papeete Harbor

Obudziłam się przed 6.00 rano. Gospodyni już szykowała bagietki na śniadanie.
Śniadanie super, jak dla mnie. Świeże mango, banany, bagietki, a do tego serek i masło oraz kilka rodzajów dżemów. Oczywiście kawa/ herbata.
Na dodatek okazało się, że dziewczyna z sąsiedniego pokoju dysponuje autem, jedzie do stolicy i nas zabierze.

W stolicy, w 3 rodzajach banków usiłuję wymienić dolary.
Nic z tego. Od turystów nie biorą, tylko od swoich bankowych klientów.
No, niezłe jaja. Chyba pierwszy raz jestem w takim państwie.
Kantor póki co nieczynny. Zaczyna o 10.00. okazuje się, że kurs identyczny z lotniskowym i opłata za wymianę też.

Ostatecznie udaję się do " ściany płaczu"
Bankomat bez problemu wydaje mi 75.000. ciekawe jak mi to w mBank u przelicza?

Papeete to niezbyt duże miasto. Otoczone górami, o niskiej zabudowie. Duży port gdzie dobiją statki z pasażerami i promy na sąsiednią wyspę Moorea.
Jest katedra, wyglądająca raczej jak nieduży kościół. Jest hala targowa z pamiątkami, kwiatami, trochę ryb i jedzenia, odzież. Ta ostatnia w typowo tutejszych kolorach, żywych, i w kwiaty.

Idziemy ładnie urządzonym nadbrzeżem w kierunku lotniska, do Carrefour. Tam po drugiej stronie ulicy przystanek,bus nr 2 i 20 na lotnisko.
Bilet u kierowcy za 200 franków
Łącznie zrobione 13 km, pieszo, gdyż okazuje się, że szczęście sprzyja dziś. Do domu wraca lokatorka z drugiego pokoju i jest kolejną podwozka.
Jutro lecę na ...

joael
joael - 2023-11-09 05:01
Na Mauritiusie miałem ten sam problem z wymianą, w bankach tylko swoich obsługują, na szczęście są dwa ATM przyjmujące Revo bez prowizji, a kantor w centrum też znalazłem pod dumną nazwą Center Financial. Pozdrawiam

jowa31
jowa31 - 2023-11-09 05:10
Joael
Również pozdrawiam, ja już nie pamiętam jak z wymianą było na Mauritius

stock

Stock
Masz rację,
Pozdrawiam

zula - 2023-11-09 13:52
Trzech WIELKICH podróżników spotkało się w komentarzach.. a są w różnych i odleglech stronach ŚWIATA. Siła Internetu!
Pozdrawiam

jowa31
Jolanta W.
Zasoby: 1034 wpisy1034 2739 komentarzy2739 7223 zdjęcia7223 0 plików multimedialnych0

02.05.2024 - 08.05.2024

03.04.2024 - 09.04.2024