Geoblog.pl    jowa31    Podróże    TIM (Tajlandia -Indonezja - Malezja), a na deser... Papua Zachodnia    bÄ…dź gotowy dziÅ› do drogi.... (nawet tej której nie znasz)

bądź gotowy dziś do drogi.... (nawet tej której nie znasz)

Polska, Gorzów Wielkopolski

Do drogi pilnie siÄ™ "gotujemy",
gdyż daleko jedziemy.
Gdy chwilÄ™ czasu mamy
to bilety,przez internet, załatwiamy.
Z powyższym problemów -większych-nie było,
a i z Batavią, po rejestracji w PayPal-u ,dobrze się skończyło.

Ekipa będzie czteroosobowa
po części stara, po części nowa.
Gdyby wiedziec chciał kto
same baby jadÄ…, ot co...

A tak poważnie to:
17 maja wylot z Berlina, międzylądowanie w Doha (Qatar) skąd po 2,5h lecimy dalej do Bangkoku, gdzie lądujemy 18 maja.
26 maja wylot z Phuket do Jakarty.
31 maja zapraszam na setkę- stosownie do swojego wieku do Surabayi, skąd następnego dnia linia Batavia zabiera nas do Palu (pn Sulawesi zwane też Celebesem).
09 czerwca, w nocy, wylot z Makassar do Jayapury (Papua Zachodnia).

Sam dźwięk tego słowa : JAYAPURA -powoduje, że aż chce się tam wylądowac. Podobnie w ubiegłym roku zaliczyłyśmy z Malwą Urubambę w Peru. Zatrzymałyśmy się tylko dlatego, że podobała nam się nazwa miasta (i rzeki).

Z Jayapury chcemy przeleciec do Wameny w dolinie Baliem. Niestety latają tam tylko linie TRIGANA, które nie sprzedają biletów przez internet.
A... zapomniałabym 15.06 zapraszam do Jayapury na buteleczkę. W końcu to moje imieniny.

16.06. kolejny przelot z Jayapury do Makassar, gdzie lÄ…dujemy o 12.15, a o 17.30 opuszczamy Sulawesi i IndonezjÄ™. Lecimy do Malezji, konkretnie KL.
19 czerwca żegnamy KL i całą Azję wracamy.
20.06br. rano o 7.05 lÄ…dujemy w Berlinie.

A ubezpieczenie w PZU skoczyło 80% do góry. W ubiegłym roku na miesiąc w Peru 103zł, a teraz 188zł. Pani uprzejmie wyjaśniła mi, że ono wcale nie podrożało tylko podniesiono minimalną kwotę do równowartości 30.000 Euro, podczas, gdy w ubiegłym roku minimum wynosiło15.000. Oczywiście wszystko w interseie klienta.
Już się cieszę z tego interesu.

KOSZTY

bilety lotnicze (cena na osobÄ™)
1. Qatar air - trasa:Berlin_Bangkok, powrót Kuala Lumpur_Berlin 475Euro (2.000zł),
2. Air Asia - trasa:Phuket-Jakarta 2.000BHT (180zł),
3. Batavia Air- trasa: Surabaya-Palu (Sulawesi) - 65$ (ok.200zł),
4. Batavia Air - trasa: Makassar (Ujung Padang)- Jayapura (Papua) _ Makassar -347$ (1.026zł),
5. Air Asia, trasa:Makassar -KL -690000IDR (226zł)
6. ubezpieczenie- PZU Voyager- cały świat -188zł ( 33 dni?)

jowa31
Jolanta W.