Geoblog.pl    jowa31    Podróże    droga na GALAPAGOS czyli... KOLUMBIA i EKWADOR - 12.03.-10.04.2011r.    jeszcze tylko parę dni, a dokładniej mówiąc 8 do wylotu

jeszcze tylko parę dni, a dokładniej mówiąc 8 do wylotu

Polska, Gorzów Wielkopolski

Tak, a ja już powoli w drodze, przynajmniej chciałabym byc.
Tymczasem załatwiłam jeszcze ubezpieczenie na czas podróży, PZU za 4 tygodnie zdarło ze mnie 171 zł, W zamian dało ubezpieczenie do kwoty (lub równowartosci) 30.000 Euro. To kwota minimalna.
Jak do tej pory to poczytałam co się dało czyli przewodniki, zarówno Lonely Planet , jak moje 2 stare (z 2002 i 2003r.) Pascale - Ameryka Południowa, trochę w internecie.
Na allegro kupiłam mapę Kolumbia-Ekwador, zainwestowałam dalszych 27 zł. Teraz czekam na nią.
Okazało się, że Empiki i inne takie w GW i Szczecinie nie mają ww. mapy w sprzedaży, czyżby nasi rodacy tam nie latali.
Ciekaw ilu Polaków spotkamy w tym roku?
W ubiegłym najdalsze miejsce, gdzie spotkaliśmy "naszych" to była Wamena Papui.

Nauczona doświadczeniami z ubiegłych lat plan podróży zrobiłam "mniej więcej'". Niemniej znalazły się w nim 2 z 6 zabytków w Kolumbii wpisanych na listę UNESCO oraz 3 z 4 w Ekwadorze.
W Kolumbii to Tierradentro i San Agostin - dwa Parki Archeologiczne.
Ekwador zaś to Quito i Cuenca - stare Miasta z kolonialnymi zabytkami i Park Narodowy Galapagos.
Baloniki, długopisy kolorowe dla tamtejszych dzieciaków wzorem lat ubiegłych zakupione.
Od poniedziałku do piątku mam czas na pakowanie.

Teraz to naprawdę tylko czekac na godzinę odjazdu.

hop
hop - 2011-03-11 11:38
cieszę się ,że karuzela rusza...spojrzę tylko na mapę ile dzisiejsze TSUNAMI ma do was kilometrów..ech to wasze szczęście

jowa31
jowa31 - 2011-03-11 13:13
najpierw tsunami, a potem MY dokonamy reszty zniszzczeń i spustoszeń ;-)

jowa31
Jolanta W.