Geoblog.pl    jowa31    Podróże    droga na GALAPAGOS czyli... KOLUMBIA i EKWADOR - 12.03.-10.04.2011r.    Quito= wyprawa na rownik i na Stare Miasto

Quito= wyprawa na rownik i na Stare Miasto

Ekwador
Ekwador, Quito

Rano ok.8.00 wyruszamy Metrobusem na rownik. Metrobus wiezie nas na przystanek Ofelia, ostatni skad lapiemy autobus do Mitad del Mundo. Generalnie Mitad del Mindo jest ok 20 km od Quito.
Docieramy tu szybko.
W centrum obiektu stoi wysoki pomnik, na niego naniesiono kierunki. Na ziemi, zolta kreska wymalowano rownik.
Wchodzimy z Marzena do Muzeum Etnograficznego. Na szczescie na gore, na platforme widokowa zawozi nas winda.
Widoki fajne, aczkolwiek jest tylko 16 C i lekka mgielka. Jestesmy otpczeni gorami. POza tym z punktu widac pewne rzeczy lepiej niz z dolu.
Schodzimy schodami, muzeum calkiem fajne chicuaz nieduze. POkazana jest kultura Ekwadoru z rozneych stron tego kraju.

Potem jeszcze do knajpki na soki, a ja kawe i duze lody tzw banana split, empanados.
Jedziemy na Starowke.
Starowkaq, pomimo tego, ze na liscie UNESCO to nie zrobila na nas az takiego wrazenia jak sie spodziewalysmy.
Pochodzilysmy, popatrzylysmy, fotki tez zrobilysmy i do naszego hostelu wrocilysmy.
Ludzi tu, przynajmniej na Grande Placu duzo bylo, widokow tez, poza tym troche kosciolow, murow, muzeow.
Koscioly byly na szczescie zamkniete wiec nie trzeba bylo do srodka zagladac.
Za to bylysmy na wystawie sztuki wspolczesnej. Jeden z najciekawszych eksponatow to byl ...penis umieszczony w konfesjonale.

Jutro dalej do Banos.I to tyle na razie, oczywiscie.

CENY
banana split= 2,80$.
kawa = 0,50$

hop
hop - 2011-03-21 09:04
banana split, empanados=lody bananowe panierowane?wow..tego jeszcze nie jadłem....a przeciez w lodach mam mistrzostwo

HOP
HOP - 2011-03-21 09:10
MIŁE PANIE
A GDZIE............
Z D J Ę C I A ? ? ? ? ? ?
MOZE TO JAKAS SCIEMA Z TYM WASZYM WYJAZDEM I SIEDZICIE SOBIE W CIEPEŁKU CIECHOCINKA?

Mala
Mala - 2011-03-21 15:49
No! W Quito to i ja byłam! Co prawda tylko na lotnisku, ale co, nie liczy się?

I po drugie, równik ma ponad 40 000 km, a wy musiałyście wybrać akurat to miejsce w którym płaci się za niego dwa dolce? ;-)

Po trzecie: gdzie fotki?

wiarus
wiarus - 2011-03-21 17:04
Czy za fotografowanie ciekawych obiektów
też się płaci ?

Jdz
Jdz - 2011-03-21 22:39
Wy równik a ja 17 południk ;-)

jowa31
jowa31 - 2011-03-22 02:59
zdjecia beda tylko nie wiem kiedy, bo ta techniczna od nich w Poznaniu zostala. W najgorszym przypadku po powrocie do kraju, w koncu mam wakacje, a Wy sie czepiacie

jowa31
Jolanta W.