Geoblog.pl    jowa31    Podróże    ...za Chiny Ludowe?    dzisiaj znow mzy, a wiec to Xian
Zwiń mapę
2011
13
wrz

dzisiaj znow mzy, a wiec to Xian

 
Chiny
Chiny, Sian
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 8346 km
 
Z Luoyangu wyjechalysmy o 8.44, a o 14.00 dojechalysmy do Xian. Zakup biletu na pojutrze do Pingyao na dworcu.
Niestety, nie bylo w pociagu kuszetek, to znaczy moze i byly ale nie dzis, bo wyprzedane. Tak wiec jutro atakujemy Terakotowa Armie, pojutrze miejscowe zabytki, a wieczorem wyjazd. Do Pingyao aż 10 h jazdy, nie wiem jak to wytrzymamy.

Poza tym podroze ksztalca, tak wiec nie dziwcie się, gdy po powrocie do Polski bede chrzakac i pluc na ziemie , podloge czy inne miejsce ile tylko sie da. Podobnie ze śmieciami. Chińczycy rzucają co się da na podłogę także w pociągach. Faktem jest też, że liczna obsługa pociągów często sprząta.
Pociągi to osobny rozdział. W każdej podróży jest pochód sprzedawców różnego rodzaju. Nabyc można wiele rzeczy poczynając od paczkowanych owoców, poprzez napoje różnego rodzaju, zupki, słodycze, do akumulatorków, długopisów, szczoteczek do zębów, a także paski do spodni, i co tan jeszcze kto może sobie wyobraźic.

Poza tym oczywiscie cały dzień pod znakiem parasola, troche pada. Mala mówi, ze to my jej taka pogode przywiozlysmy.

Po zakupie biletu do hostelu podjeżdżamy autobusem nr 603. Przystanek blisko dworca kolejowego, po przejściu placu dworcowego i ulicy, ciut po prawej stronie. Aby wejśc do autobusu ustawiamy się grzecznie w kolejkę, która jest niezłym "ogonkiem", ale szybko sie kurczy, gdyż autobusy miejskie podjeżdżają często. Wysiadamy na przystanku przed murem, a konkretnie przed brama Sout Gate.
Mając bramę za plecami skęcamy w lewo, idziemy przy murze. Na tej samej uliczce są 2 różne hostele, w odstępie 200-300 metrów od siebie.
Bilety zawsze nabywa się w autobusie. Istnieją 2 rodzaje płatności; albo skrzynka- skarbonka przy kierowcy, gdzie samodzielnie wrzuca się 1 juana, albo konduktor pobiera opłatę wydając w zamian coś w rodzaju biletu.


CENY
hostel Xiangzimen Youth Hostel, pokoj 3 osob. z lazienka - 230 Y/ noc
pociag Xian- Pingyao, hard seats - 38 Y,
piwo miejscowe - 3-5 Y (puszka 0,33l )

ADRESY
www.yhaxian.com (hostel) , adres 16 Xiangzimiao street, South Gate
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (4)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (1)
DODAJ KOMENTARZ
hop
hop - 2011-09-13 15:32
z ta pogodą to z grubsza zgadzałoby się albowiem od waszego wyjazdu jakby więcej słońca w kraju.martwi mnie ta rozrzutność finansowa na jednym ze zdjęć.a tak na marginesie..chciałyście odjechać?
 
 
jowa31
Jolanta W.
zwiedziła 58% świata (116 państw)
Zasoby: 1016 wpisów1016 2714 komentarzy2714 7049 zdjęć7049 0 plików multimedialnych0