Geoblog.pl    jowa31    Podróże    SBB czyli Singapur -Birma -Borneo    jezeli to 2.20 w nocy to jestesmy w KL

jezeli to 2.20 w nocy to jestesmy w KL

Malezja
Malezja, Kuala Lumpur

Tak, w KL znalezlismy sie na dworcu autobusowym Puduraya po 2 w nocy.

Nocna wedrowka w poszukiwaniu hotelu, ktory pasowalby nam tak co do ceny jak im warunkow.

Po drodze mijamy ludzi spiacych na ulicach.

W koncu, za kolejnym podejsciem znajdujemy hotel Petaling.

Dwojki z lazienka i air condition za 60 MYR.

No to jeszcze trzeba troche wypic, za udany jakby nie patrzec przyjazd i o 4.00 idziemy spac.

O 11.00 wstajemy. Szybka kanapka z wlasnych zapasow i na miasto.

\Najpierw kolejka, czerwona linia do jednego konca tzn do Batu Cave. Przystanek zaraz przy grotach. Mala tam nic sie nie zmienilo, nawet malpki sa tak zlosliwe jak 1 1/2 roku temu. Ale dojazd tylko za 1 MYR z Sentral.

Mamy dzien na Metro. Kupujemy bilety za 5,20 MYR i jedziemy do konca w druga strone. Do portu. Jedziemy prawie 2 h. Za to na miejscu okazuje sie, ze nie ma nic ciekawego. Jakies budynki, w tym jeden to port dla pasazerow. Idziemy troche do centrum, ale i tam nic ciekawego. No to jeszcze na obiad i wracamy na przystanek Pasar Yeni.

Teraz do Central Market na dobre soki. I znow do Pasar Yeni i podjezdzamy 4 przystanki do wiez Petronas Tower. Juz ciemno, a wieze fajnie podswietlone. PO raz pierwszy widze je noca i podobaja mi sie bardziej niz za dnia. Pozostalemu towarzystwu tez.

Jest 21.30 gdy wracamy metrem , a potem kilka krokow piechota do naszego hotelu na Chinatown.

Teraz dochodzi 23.20 wiec koncze.

Jutro wstajemy o 8.00, mala runda, potem o 15.40 wylot do Yangunu.

W zw. z tym kolejny wpis pewnie z Birmy. Jak znajde internet.

CENY

szklanka swiezego soku - 5 MYR

1 p. p[apierosow - 10 MYR

hop - 2012-01-17 16:26
czyli wieży znowu nie będzie.IGRAJCIE DALEJ Z LOSEM.AZ JE W KONCU KTOS ZBURZY.JUZ RAZ TAK ZAWALILISMY -WTC./OBYM BYŁ ZŁYM PROROKIEM-ale wiadomo..jestem dobrym/.trzymam kciuki za szybki internet w wolnej Birmie hehehehehehe

hop - 2012-01-17 16:28
ale tak ogólnie pełen szacun za duzy wpis.szczególnie po tak atrakcyjnym dniu.pełnym wrażeń z metra

zula - 2012-01-17 16:32
...ale ,żeby wracać po półtora roku w to samo miejsce !!! , dlaczego ???...ja powracam po 20 latach np do Pizy czy Sieny . Dobrze , nie pytam już bo mogę dostać przykrą odpowiedz,
powodzenia w ...daleszej wyprawie !

Falklanda
Falklanda - 2012-01-17 16:47
Byliscie przy Batu Cave i nie poszliscie na te pyszne placko-naleśniki? Ale lipa! Mnie z Wami nie ma i już omijacie takie atrakcje! ;))
3majcie się (ciepło?), bo u mnie to nadal ciepłej wody nawet brak...

jowa31
jowa31 - 2012-01-19 08:02
1. na plackach i soku w BCave bylismy,
2. KL to taki punkt "przerzutowy",
3. internet w Birmie dziala wolno, a na interie, w moja wlasna poczte nie chce mnie wpuscic
4. radzimy sobie mimo wszystko
5. trzymajcie sie, fotki beda- tyle, ze pozniej (czyli nie wiadomo kiedy)

hop - 2012-01-19 12:14
nie dziwota..kto normalny zakłada poczte na interii...hehehehe.../no i tera hop masz przetegowane..../

zula - 2012-02-11 17:17
Piękne nocne zdjęcia !