Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Wyspa Wielkanocna na Wielkanoc czyli ...poradnik jak zbankrutowac    i w drodze...

i w drodze...

Niemcy
Niemcy, Berlin

Berlin
Było z lekka nerwowo. Simple Expres przyjechał planowo, ale start już z 20 minutowym spóźnieniem. Na dodatek zamiast ul. Głogowską dojechać do autostrady, to objechał pół Poznania.
Zaraz po przekroczeniu granicy shaltowali nas Niemcy. Wlezli do autobusu i sprawdzali paszporty. w Końcu wytypowane wzieli z sobą do auta i przepuścili przez jakąś ewidencję.
Rezulata bł taki, że podjechało ich drugie auto, weszli do autobusu i wyprowadzili jakiegoś faceta w kajdankach. Na tym straciliśmy kolejne pól godziny. Potem w Berlinie korki na autostradzie. W sumie zamiast o 14.30 jak obiecał konduktor, albo i o 15.00 jak było w planie, dojechaliśmy o 15.30.
Kolejne 10 minut straty to szukanie postju taxi, zostaliśmy wprowadzeni w błąd przez Polkę. W końcu jest taxi. Jedziemy w kolejnych korkach, to tylko 7 km.
Jesteśmu na lotnisku o 16.00. Z automatu pobieramy, po kolejnych problemach bording karty, zdajemy bagaż. Tu okazuje się, że wylot nie o 18.05 tylko o 18.40. Dobrze, że na przesiadkę w Paryżu mamy zapas czasowy- 3 h 30 minut. Teraz po problemach M. z żołądkiem, pewnie Wojtek chcaił ją otruć, bo w Poznaniu jadłyśmy to samo i mnie nic nie jest. A M. o kanapce w autobusie zaczęła zmieniać kolory.
I tak to bywa. W Berlinie.

Koszty
15 E taxi z dworca na lotnisko
32 zł bilety Poznań-Berlin ( w promocji)

Hop
Hop - 2014-04-16 05:04
Ooooooooooooooooooooooooo dobrze ze nie jestem zlosliwy i nie skomentuje tych niecnych oszczerstw i podejrzen ale wszyscy wiedza ze tym razem mam alibi niezbite albowiem to sama kierowniczka kupowala ubezpieczenie wycieczki wiec nawet nie wiem czy polisa obejmuje "smierc z kanapki" :).Tezom kierownictwa przeczy rowniez przyznanie sie do winy pewnej hiszpanskiej tlumaczki a wiadomo iz w tym wypadku samooskarzenie sie jest krolowa dowodow

zula - 2014-04-16 07:28
Ostro było ...z kajdankami , kanapką i walka o czas na lotnisko ale udało się!

Hop
Hop - 2014-04-16 11:09
Sprostujmy: nie z kanapka ale skutkiem jajecznicy

Mala
Mala - 2014-04-16 20:57
To prędzej Joli sałatka niż moja jajecznica! hahah :D

hop
hop - 2014-04-17 05:39
o zesz...w ten teges....patrz Malwina...kierowniczka sprytnie ukryła tą okoliczność...no to chyba jestesmy w domu....

blenden
blenden - 2014-04-29 11:18
Ciekawy początek podróży ;)

jowa31
Jolanta W.