Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Tak sobie latamy i kolejne kraje "zaliczamy" -SGHB czyli Salwador, Guatemala, Honduras i Belize    ...i ruinki w Copan będą jutro a dziś był ptasi park

...i ruinki w Copan będą jutro a dziś był ptasi park

Honduras
Honduras, Ruinas de Copán

około 8.00 pakujemy się w czwórkę, same laski, do Taxi i jedziemy z górki na pazurki czyli na dworzec autobusowy (po 20 L od łebka). Z nami plecaki, Andrzej spacerkiem.

Na dworcu przechodzimy burzę mózgów. Wszyscy naganiacze chcą nas wieźć. W końcu wsiadamy do mini busa i za 40 L/osoba jedziemy do skrzyżowania w La Entrada. Tu od razu kolejny bus, tym razem za 70 L. Około 11.30 wysiadamy w Ruinas de Copan.
Szybko znajdujemy kolejny hotel, zostawiamy plecaki i na piechotkę, jakieś 2,5 km do ptasiego parku. (Wstęp 200L) Dupy nie urywa. Tylko 2 duże woliery. Jedna z papugami, a druga z 2 tukanami, do których można wejść. Pozostałe ptaki zwłaszcza papugi w klatkach. Tylko teren ładny. Jakieś 50-60 minut, w tym wypicie kawy i do miasta.

W banku wymieniamy dolary, po kursie 1 $= 22 L. POznajemy miasteczko. Ładne. Położone wśród gór. Niezbyt wysokich. Główne miejsce zajmuje Park Centralny, przy nim katera. Idziemy na Mercado, gdzie za 50 L dostajemy mięsko z ryżem i sałatkę. Magda z Andrzejem biorą zupę. Żarcie pycha. Jutro tu wrócimy. Na zkończenie dokarmiamy 2 psy.

Jutro w ruiny. Potem chyba kolejne Aqua Termales.

jowa31
jowa31 - 2015-11-07 04:22
dzisiaj Marzenie i mnie udało się zdobyć tut. monety, co jest rzadkością. Nawet 1 L niewiele warte mają w banknocie.
Kto dostanie monety? Ja wiem, a Wy?

zula - 2015-11-07 08:17
myślę ,że wiem:
jeżeli jest jedna moneta to zapewne Hop
a jeżeli dwie...decyzja należy do Ciebie lecz ...oczywiście proszę!
pozdrawiam

hop
hop - 2015-11-08 00:48
no.dzielne dziewczyny.nie smialem nawet pytac.mam nadzieje ze ten bilon....ciezki hehehe.zartuje.wszak jeszcze przed wami gwatemala i Belize.nazbiera sie troszke miedziakow.a dzisiaj co?porwali was?wcielo wam komorki?czy odurzylyscie sie jakims ich ziolem?

Mala
Mala - 2015-11-09 20:09
Dokarmiacie psiaki? Paulinka była by z Was dumna :)

jowa31
Jolanta W.