Geoblog.pl    jowa31    Podróże    Tak sobie latamy i kolejne kraje "zaliczamy" -SGHB czyli Salwador, Guatemala, Honduras i Belize    Idziemy do ruin, a później wycieczka do Aqua Calientes Luna Jaguar SPA

Idziemy do ruin, a później wycieczka do Aqua Calientes Luna Jaguar SPA

Honduras
Honduras, Ruinas de Copán

Rano ruszamy do ruin. Już jest gorąco. Za wstęp płacimy po 330 L.
Tutaj niewątpliwie jest co zwiedzać, w przeciwieństwie do Tazumalu w Salwadorze,
Najciekawsze, ze już po wejściu, za kasami, witają nas papugi. Te są na wolności, a nie w klatkach tak jak większość wczoraj.

Obchodzimy i oglądamy ile się da. Zajmuje nam to około 4 godzin.

Na popołudnie mamy wykupioną wycieczkę tj. przejazd i kąpiele w Luna Jaguar SPA. Za osobę płaciliśmy po 22 USD. Co prawda w przewodniku LP niby pokazują miejsce z ktorego z Copan Ruinas można dojechać indywidualnie, tyle, że żadnych pojazdów w tym miejscu nie ma.
W sumie jedziemy ponad 1 h - w 1 stronę. Jednak ciepłe źrodła warte są tego wyjazdu. To dobrze wydane pieniądze. Żródła są umiejscowione w dżungli, wśród pieknych drzew, krzewow i kwiatów.
Na początek witają nas 2 baseny do popływania.
Później pani oprowadza nas po różnych źródłach i " błotkach" wskazujace te w ktorych temperatura wody dochodzi do 90 C.
Wracamy już po ciemku.

Piwko na tarasie i spać.

Adresy:
www.lunajaguarspa.com

zula - 2015-11-09 10:26
Kolorowe ptaki jakże pięknie prezentują się na moim ekranie!
Kamienne twarze i postacie lecz widok wodospadu,kąpiel w basenie to coś wspaniałego-dobrze Wam tam!
pozdrawiam

jowa31