Geoblog.pl    jowa31    Podróże    na 99 się nada czyli CANADA !    po Niagara Falls znów Toronto
2018

po Niagara Falls znów Toronto

Kanada
Kanada, Toronto

Po śniadanku piechotą na dworzec autobusowy. Po drodze grasują wiewiórki. Duża ich część ubarwiona jest na kolor czarny, ale bywają i jasne. Wzdłuż alei skaczą z drzewa na drzewo, chodzą po trawnikach, albo plotach otaczających niektore domy.

Na autobus, tym razem firmy Greyhound czekamy, gdyż ma z 15 minut spóźnienia. I pomyśleć, że to my spóźniłybyśmy się o 1 godzinę.
Dziś w nocy w Kanadzie nastąpiło przesunięcie czasu o 1 h do przodu.
Szybko dojeżdżamy do Toronto tylko przebić się przez nie trudno.

Z dworca do hotelu, tym razem Chinatown Travllers, oczywiście pieszo. Jakieś 20 minut z dworca.
Chwila odpoczynku i lecimy do wieży CNN.
Wieża ma 553 metry łacznie z iglicą. Fundujemy sobie wjazd, a co tam trzeba się pieniędzy pozbyć. Tym razem jest to znaczna kwota, bo ciut ponad 42 CAD (1 CAD- 2,65-270zł, przynajmniej ja tak kupowałam w kantorach).
Chętnych nie brak, na windę do góry trzeba czekać.
Fajnie wygląda Toronto z desku obserwacyjnego. Zatoka z wyspami, wieżowce. Jest też miejsce, gdzie z góry przez szybę można miasto zobaczyć.

Potem przez stację Union do Old City Hall. W pobliżu hot-dog za jedyne 2 CAD, w niebieskiej budce.
Obok też Thomson Hall oraz lodowisko na świeżym powietrzu.
Powoli, wszak nóżki już swoje dziś dostały, idziemy w kierunku naszej kwaterki.

Ponieważ nocujemy dziś w dzielnicy chińskiej idę jeszcze na główną ulicę. Tam kwitnie wieczorne życie. Przed sklepem dużo warzyw i owoców. Biorę koszyczek (ok.0,5 kg) truskawek za jedyne 1,20 CAD (już z VAT).
Co do cen to tutaj najczęściej podają bez VAT, który wynosi 13% i jest dodawany do ceny z metki.
Niekiedy, a jest to tzw suprise , cena obejmuje podatek.

Poza tym jest niedziela i wjeżdżając do miasta z autobusu było widać resztki jakiejś parady- dzień św. Patryka.
SKLEPY też pracują.

Hop
Hop - 2018-03-12 15:20
Bogaci to mają farta.ja dałem za dolce CZAS 2.80 :)

Hop
Hop - 2018-03-12 15:21
CAD a nie czas

zula - 2018-03-20 13:00
Dawno oj bardzo dawno bylm w Toronto i z przyjemnoscia zobaczylam Twoje zdjecia.

mamaMa
mamaMa - 2018-03-20 21:39
Czarne wiewiorki!
A przy piątym zdjęciu myślałam, że to...Berlin;-)

jowa31
Jolanta W.