Geoblog.pl    jowa31    Podróże    LICHTENSTEIN czyli krótki wypad do księstwa    1 dzień i 3 państwa (Austria, Lichtenstein, Szwajcaria)
2019

1 dzień i 3 państwa (Austria, Lichtenstein, Szwajcaria)

Austria
Austria, Feldkirch

Pobudka o 9.00.
"Nasza" pani gospodyni przygotowała dla nas super śniadanie.
Idziemy na autobus. Wchodzimy do 11 i prosimy panią kierowcę o 1 day ticket. Ona zaś dopytuje się dokąd chcemy jechać. Potem mówimy, że bilet za 15 franków (ew. 13 euro) to ssię dopiero zorientowała o co nam chodzi. Wygląda na to, że pierwszy raz sprzedawała taki bilet.

Najpierw jedziemy do Szwajcarii, do Sargans. Tam na zamek skąd piękny widok.Piękny bo trzeba wspiąć się na górę albo schodami od strony Starego Miasta, albo drugą dalszą drogą. Zamek stary, początki budowli to XIII wiek, Kwadratowa, wysoka wieża i znacznie niższa część. Do środka nie wchodzimy *wstęp 8 franków) gdyż jest 13.00, a przerwa pomiędzy 12.00 a 13.00.

Jedziemy w drugą stronę, do Austrii do Feldkirch. Piękne i duże Stare Miasto, urokliwe uliczki i zaułki, bramy do miasta i wieże.
W jednej z uliczek zachodzimy do winiarni, na ...piwo. Pyszne.

Potem jeszcze wysiadamy w Schaan, ale tu już nie ma nic do zwiedzania. Miasteczko wygląda jakby zbudowano je niedawno.

Wracamy do Vaduz, bo przecież bez magnezów nie można wrócić do Polski. Na ulicach rozbierane sceny z dnia wczorajszego, Ratusz błyszczy dziś w słońcu. Nawet zamek inaczej wygląda.
A dookoła widać góry.

Wracamy na kwaterę, jeszcze tylko zakupy w Spar'ze.

Lichtenstein
2 banany - 0,90 F
od 7 do 10 franków magnesy
1 f - widokówka

zula - 2019-08-17 06:27
Urozmaicony dzień i trzy państwa! Wyjazd pomysłowy,
Pozdrawiam

jowa31