Geoblog.pl    jowa31    Podróże    03.11.2023 -01.12.2023 r. przez LA na Tahiti się da!    Centrum, chińska dzielnica, a na koniec na dniu zmarłych
2023

Centrum, chińska dzielnica, a na koniec na dniu zmarłych

Stany Zjednoczone Ameryki
Stany Zjednoczone Ameryki, Los Angeles

Metro tu tanie. Kartę TAP pomógł nam kupić pracownik metra zielonej linii. Bilet dla seniora +62 to koszt jedynie 0,35 $. Przejazd w jednym kierunku do 2 godzin.
Tak więc najpierw pojechałam do downtown. Tam kilka wieżowców, niektóre nawet ciekawe architektonicznie
Tyle, że w porównaniu z NY to jakby ich nie było.
Za to bardzo ładna biblioteka, w starym budynku, czyli może ma 100 lat lub tylko jest stylizowany na stary. Z jednej strony biblioteki jest nawet mały park. Tylko szkoda, że fontanny w nim nie działały.

Zwiedzać w centrum nie ma za bardzo co
No to w metro i jazda do chińskiej dzielnicy. Niedużą ale za to urokliwa. Jakaś impreza była, ale już się skończyła. Czynnych trochę sklepów i restauracji.
Przed pomnikiem Bruce Lee kilka osób robi sobie foto.
Idę do stacji Union. Po drodze dzielnica Meksykańska. A przynajmniej robią sobie tu imprezę z okazji dnia zmarłych. Dużo straganów z różnymi przedmiotami i jest też jedzenie.
Zabytkowy, niewielki plac z orkiestrą. Po drugiej stronie "prawdziwi" Indianie.

Za placem miasteczko bezdomnych. Wcale niemałe.
Po drugiej stronie ulicy Dworzec Union. Znajduję metro i powrót. Tym razem do stacji Aviation czyli najbliższej do lotniska.

Dziś temperatura, około 12.00 osiągnęła 25 c. Ładny i słoneczny dzień. Tyle, że trochę po 18.00 robi się ciemno.

zula - 2023-11-05 11:46
Metro dla seniora- brawo!
Oglądam zdjęcia choć to nie tak proste...nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może gdy zamieścisz można jeszcze poprzewracać aby było dobrze?!
Jak nie to piszę do właścieli...
Pozdrawiam i ostrożności.

jowa31
Jolanta W.
Zasoby: 1034 wpisy1034 2739 komentarzy2739 7223 zdjęcia7223 0 plików multimedialnych0

02.05.2024 - 08.05.2024

03.04.2024 - 09.04.2024