Geoblog.pl    jowa31    Podróże    No to sru do PERU    Pisco i Paracas- bierzemy na raz

Pisco i Paracas- bierzemy na raz

Peru
Peru, Pisco

Dzisiaj rano, a wlasciwie w nocy, gdyz o 4.00 wyladowalysmy w Pisco. Taksowkarz dowiozl nas do hostelu La Portada. Po 2,5 godz. snu do miasteczka w poszukiwaniu Plaza da Armas i biuea podrozy do Wysp Ballestas i Parku Narodowego Paracas.
Wykupilysmy lacznie obie wycieczki za 70 soli od osoby. Do tego doszla taxi w jedna strone za 15 soli. (Same wyspy 40 soli.)Ceny w przewodniku jak widac nie sa juz aktualne.
Wycieczka szybka lodzia na wyspy, zatrzymaniem sie tam, komentarzem oraz obejrzenie calego ptactwa, pingwinow Humbolda i lwow morskich trwala 2 godziny.
Wracajac zatrzymalismy sie przy kandelabrze.
Pol godziny przerwy i jedziemy, juz tylko 7 osob, do parku. W parku zatrzymujemy sie przy osobliwosciach typu katedra, czerwona plaza. No i oczywiscie mnostwo roznych ptakow, a w tym kormorany. Do Pisco odwozi nas guide.
Obiadek- Malwa tradycyjnie kurczak z dodatkami, a ja tez. Tym razem . Wczesniej 2 razy jadlam cebiche. Nawet mi smakowalo.
Po powrocie kupilysmy od razu bilety na jutro do Nazca. Ruszymy tam o 11.30. Pojedzimy wreszcie tzw. Panamerykana czyli szosa nr 1.

królewna
królewna - 2009-06-17 07:16
Najwazniejsze,ze kondycja Wam dopisuje! Oczywiście ze mną byloby weselej, no ale nastepnym razem. Nie przygladaj się tak ptakom tylko je bierz, np do plecaka. Widać jesteście niezmordowane. Tak trzymać! Pozdrawiam

jowa31
Jolanta W.